Pele

i

Autor: screen/youtube.com/CNN

Można się dogłębnie wzruszyć

Tak brzmiały słowa Pelego po śmierci Maradony. Kiedy to przeczytasz, nie będziesz mógł powstrzymać łez

2022-12-30 8:01

Piłkarski świat w ciągu ostatnich lat stracił dwie największe legendy dyscypliny. W 2020 roku pożegnaliśmy Diego Maradonę, a 29 grudnia 2022 roku po walce z nowotworem odszedł Pele. Z powodu śmierci Pelego, media przypomniały słowa Brazylijczyka sprzed dwóch lat, kiedy to żegnał kultowego Argentyńczyka. Kiedy to przeczytasz, nie będziesz mógł powstrzymać łez.

Odejście Pelego było wielkim wstrząsem dla piłkarskiego świata, który musiał pożegnać swoją legendę. Trzeba przyznać, że podobnym szokiem dla świata, jak odejście Brazylijczyka, była przed dwoma laty śmierć Diego Maradony, który tak jak Brazylijczyk, nazywany był przez lata jednym z największych piłkarzy w historii. "Eurosport" z powodu śmierci trzykrotnego mistrza świata z reprezentacją Canarinhos pożegnał piłkarza i wspomniał jego reakcję, gdy ten dowiedział się o śmierci mistrza świata z 1986 roku. Kiedy przeczytasz te słowa, nie będziesz mógł ukryć wzruszenia.

Wspomnieli słowa Pelego po śmierci Maradony. Łza może polecieć po policzku

Odejście Diego Maradony w 2020 roku było bardzo podobnym wstrząsem dla całego piłkarskiego świata, porównywalnym do tego, co wydarzyło się wczoraj, po śmierci Pelego. Gdy były kapitan reprezentacji Albicelestes odszedł, wtedy to Pele wypowiedział bardzo mocne słowa, które obiły się echem w całym świecie. Z powodu śmierci króla futbolu, "Eurosport" przypomniał je. 

- Mam nadzieję, że kiedyś zagramy razem w niebie - powiedział Pele po odejściu Diego Maradony.

Sonda
Czy Pele jest najlepszym piłkarzem w historii?

Kto powinien zgarnąć tytuł SPORTOWCA ROKU: Iga Świątek czy Robert Lewandowski?

Ale zacięta dyskusja! POSŁUCHAJ, może zmienisz zdanie!

Listen on Spreaker.
Najnowsze