Mecz Argentyna - Meksyk, wynik 3:1. Tevez rozstrzelał Meksyk

2010-06-28 4:00

Argentyński snajper Carlos Tevez (26 l.) na swoje pierwsze bramki na mundialu czekał aż do fazy pucharowej. Jednak w spotkaniu 1/8 finału zawodnik Manchesteru City trafił od razu dwa razy, a Argentyna odprawiła z kwitkiem Meksyk i wygrała 3:1.

Meksykanie dzielnie bronili się do 26. minuty. Wówczas to Leo Messi (23 l.) dograł do Teveza, a napastnik zespołu "Albicelestes" skierował głową piłkę do siatki. Niestety, sędzia Roberto Rosetti z Włoch nie zauważył pozycji spalonej Argentyńczyka i zaliczył bramkę. Doszło do kolejnej tego dnia wielkiej wpadki arbitra.

Przed końcem pierwszej połowy Gonzalo Higuain trafił do siatki, a w drugiej odsłonie gry piłkarze Diego Maradony kontrolowali grę i nie dali się zaskoczyć rywalom.