To będzie DRAMATYCZNA decyzja?! Powoli UMIERA ostatnia nadzieja. Igrzyska w Tokio ZAGROŻONE

2021-01-22 8:52 dko
Igrzyska olimpijskie
Autor: AP

W ubiegłym roku musiały zapaść historyczne decyzje w kontekście dwóch wielkich imprez sportowych. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej oraz igrzyska olimpijskie w Tokio nie odbyły się ze względu na pandemię koronawirusa. Oba wydarzenia miały mieć miejsce w 2021 roku. Ale nadzieja na odbycie się igrzysk z dnia na dzień drastycznie maleje.

Skala pandemii koronawirusa zaskoczyła prawdopodobnie wszystkich. Jeszcze na początku ubiegłego roku wierzono, że wraz z nadejściem wiosny i lata sytuacja mocno się ustabilizuje i będzie możliwe odbycie się i mistrzostw Europy i igrzysk olimpijskich. Obie imprezy zostały jednak przełożone na obecny rok, bo koronawirusa ani myślał dawać za wygraną. Sytuacja nieciekawie wygląda również obecnie, bo do uporania się z pandemią jest jeszcze daleka droga.

Przyszłość Arkadiusza Milika WRESZCIE się wyjaśniła! Polak podpisał kontrakt z nowym klubem

Kim jest Paulo Sousa, nowy trener kadry? | Futbologia

Dlatego już wcześniej pojawiały się opinie, że igrzyska i w tym roku mogą nie dojść do skutku. Potwierdzają to doniesienia "The Times". Dziennikarze powołują się na źródła z japońskiego rządu, które twierdzą, że największa impreza sportowa na świecie zostanie odwołana. Ale na razie ogłoszenie decyzji odkładane jest w czasie. Istnieje również opcja rezerwowa.

Wielkie PROBLEMY Stefana Horngachera. Trener Niemców jest BEZRADNY, prawdziwy dramat

Planem organizatorów jest przełożenie imprezy na 2032 rok. Oznaczałoby to, że mielibyśmy aż osiem lat bez letnich igrzysk olimpijskich. Powodem takiej decyzji byłby nie tylko koronawirus, ale również negatywne podejście mieszkańców Tokio do wielkiej imprezy sportowej, która w obecnych czasach stanowiłaby poważne zagrożenie pandemiczne. Nadzieja na odbycie się igrzysk pomału umiera.

Najnowsze