Wielkie PROBLEMY Stefana Horngachera. Trener Niemców jest BEZRADNY, prawdziwy dramat

2021-01-21 21:27 ŁOLI
Stefan Horngacher
Autor: East News Stefan Horngacher

Niedawne zawody Pucharu Świata, które odbyły się w Zakopanem nie zakończyły się co prawda po myśli polskich skoczków, jednak kibice również nie mogą zaliczyć ich do nieudanych. Biało-czerwoni zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym. Tyle szczęścia nie miała niemiecka kadra. Nasi zachodni sąsiedzi nie błysnęli formą w Zakopanem i nie wróży to dla niech najlepiej również w kontekście zbliżającego się konkursu w Lahti. To niejedyny problem Stefana Horngachera.

Kolejne zawody Pucharu Świata zbliżają się wielkimi krokami. Tym razem skoczkowie będą rywalizować na fińskim obiekcie w Lahti. Podobnie jak podczas zmagań w Zakopanem, tym razem zawodnicy również najpierw zmierzą się w konkursie drużynowym, by w niedzielne popołudnie walczyć w zawodach indywidualnych. O ile biało-czerwoni nieźle zaprezentowali się przed tygodniem, to podopieczni Stefana Horngachera nie błysnęli formą.

CZYTAJ TAKŻE: Zbigniew Boniek wygląda FATALNIE. Co się stało? Konieczna była operacja

To właśnie dyspozycja niemieckich skoczków może spędzać sen z powiek austriackiego trenera. Nasi zachodni sąsiedzi nie tylko nie popisali się dobrymi skokami w Zakopanem, ale również musieli obejść się smakiem po konkursie drużynowym, w którym ostatecznie zajęli dopiero 6. miejsce.

Zobacz także: Ukryta pasja Stefan Horngachera! Poznajcie szczegóły zaglądając do naszej galerii zdjęć poniżej!

W niedzielnym konkursie indywidualnym niemieccy skoczkowie zaprezentowali się podobnie. Najlepszy z nich, Markus Eisenbichler zakończył zmagania dopiero na 8. miejscu. Z kolei Karl Geiger, który jeszcze niedawno oddawał dobre i dalekie skoki, w Zakopanem był 25. To nie wróży najlepiej przed konkursem w Lahti, a Stefan Horngacher jest w tej sytuacji bezradny, ponieważ nie ma nawet kim zastąpić gorzej sprawujących się skoczków. 

CZYTAJ TAKŻE: Robert Lewandowski wiedział, że Jerzy Brzęczek zostanie zwolniony?! Dziwne tłumaczenia Zbigniewa Bońka!

- Chcemy wykorzystać najbliższe zawody w Lahti, aby wraz z całą kadrą zrobić kolejny krok naprzód. Profil skoczni i dobre wyniki, które odnosiliśmy tutaj przed laty powinny nam w tym pomóc - stwierdził Horngacher cytowany przez portal skispringen.com.

PŚ w Zakopanem: Piotr Żyła po konkursie drużynowym
Najnowsze