Jak poinformował Polski Komitet Olimpijski, Komitet Wykonawczy MKOl, w oparciu o informacje uzyskane od Komisji Dyscyplinarnej MKOl, podjął decyzję o relokacji medali Igrzysk XXX Olimpiady Londyn 2012. Na mocy jednej z nich, polski sztangista Tomasz Zieliński otrzymał brązowy medal olimpijski.
Tomasz Zieliński podczas igrzysk olimpijskich w Londynie (2012), w kat. do 94 kg zajął 9. miejsce, wygrywając rywalizację w grupie B. Po dyskwalifikacji innych zawodników przyznano mu trzecie miejsce. Zawodnik odebrał swój olimpijski krążek we wtorek 21 grudnia 2022 roku w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wręczyła mu go wicemistrzyni olimpijska 2008 i 2016 w kolarstwie górskim, Maja Włoszczowska (38 l.). Od niedawna, po zakończeniu kariery, jest ona czlonkinią Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, z puli sportowców.
Medalistka olimpijska Jolanta Ogar-Hill została mamą! Z żoną wybrała imiona dla córeczki
Tomasz Zieliński może się (w pewien sposób oczywiście) cieszyć ze sportowego rozstrzygnięcia i wywalczenia krążka olimpijskiego. Nie pójdą jednak w ślad za tym żadne profity. Problem w tym, że ten sam zawodnik cztery lata po IO w Londynie został przyłapany na dopingu przed igrzyskami w Rio, zresztą razem z bratem Adrianem. Tomasz Zieliński odwoływał się od dyskwalifikacji aż do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie, ale ten w marcu 2018 roku odrzucił odwołanie i potwierdził 4-letnią dyskwalifikację polskiego sztangisty.
Radosław Kawęcki złoty! Polak mistrzem świata
Tym samym Zieliński, mimo że jest formalnie medalistą olimpijskim, nie będzie mógł skorzystać z tzw. emerytury olimpijskiej, czyli comiesięcznego świadczenia ustawowo wypłacanego po 40. roku życia i po zakończeniu kariery sportowej zdobywcom krążków na igrzyskach. Nie może ono być wypłacane osobie, która „była karana dyscyplinarnie za doping w sporcie dyskwalifikacją w wymiarze jednostkowym większym niż 24 miesiące lub więcej niż raz bez względu na jej jednostkowy wymiar” – głosi przepis Ustawy o sporcie. Obecna wysokość emerytury olimpijskiej to 2844,74 zł. Po 1 stycznia ma ona wzrosnąć do dwukrotności kwoty bazowej dla służby cywilnej. Kwota bazowa wynosi obecnie 2.031,96 zł.