Pływanie, Radosław Kawęcki, finał, 200 m grzbiet, MŚ 2021, złoto

i

Autor: Paweł Skraba Radosław Kawęcki – mistrz świata 2021 na 200 m st. grzb. na krótkim basenie

Radosław Kawęcki złoty! Polak mistrzem świata

2021-12-21 16:16

Wielki dzień polskiego pływania: Radosław Kawęcki został mistrzem świata na basenie 25-metrowym w wyścigu na dystansie 200 m stylem grzbietowym. W tej specjalności nasz zawodnik jest jedną z największych gwiazd na krótkim basenie. Złoto zdobył na zawodach w Abu Zabi.

Polak awansował do wtorkowego finału dopiero z ósmym czasem i nic nie zapowiadało, że może się pokusić o świetny wynik. Tymczasem Kawęcki zrobił to, co często w swoich startach: na początku czaił się na miejscach pozamedalowych, patrzył, co zrobią rywale, a na ostatnich odcinkach przyspieszył i świetnie rozwiązał rywalizację taktycznie. Im bliżej było finiszu, tym bliżej był pierwszej pozycji po nawrotach. Na ostatniej prostej polski mistrz rozpoczął walkę o złoto, która toczyła się aż do dotknięcia ściany. Ostatecznie Radosław Kawęcki przypłynął jako pierwszy z czasem 1:48.68 min, wyprzedzając o 0.13 s Amerykanina Shaine’a Casasa i o 0.29 s Niemca Christina Dienera.

Moc Polaka! Radosław Kawęcki po raz ósmy mistrzem Europy na krótkim basenie!

16/12/2021  Radosław Kawęcki: - Syn daje mi motywacyjnego kopa

To kolejny sukces Kawęckiego w tym roku. Niedawno, podczas mistrzostw Europy na krótkim basenie w Kazaniu, także nie miał sobie równych na 200 metrów grzbietem. Wtedy nie dał rywalom szans. To był szósty tytuł mistrza Europy na 200 m st. grzb. w karierze Kawęckiego. W mistrzostwach świata na basenie 25-metrowym Kawęcki miał do tej pory na koncie trzy złota na 200 m st. grzb. z lat 2012, 2014 i 2016. W sumie krążek wywalczony w Abu Zabi jest siódmym medalem Polaka na krótkiej pływalni.

Radek Kawęcki marzy o medalu MŚ. Wystartowały MŚ w pływaniu
Sonda
Uczęszczasz na zajęcia pływania?
Najnowsze