Tragedia przed meczem. Trzy osoby nie żyją, piłkarze ranni

2019-08-18 21:08
Kibole, chuligani
Autor: East News Kibole podczas odpalania rac

Dantejskie sceny rozegrały się w pobliżu stadionu, przed derbowym meczem Olimpia – Motagua w stolicy Hondurasu, Tegucigalpie. Trzy osoby zmarły, dziesięć zostało rannych.

Wśród poszkodowanych była trójka piłkarzy, między innymi były gracz Celtiku Glasgow (występował tam w latach 2010–17 i 2018–19), 33-letni Emilio Izaguirre. Odniósł rany, gdy chuligani obrzucili kamieniami autokar klubowy Motaguy. Izaguirre pokazał potem zdjęcia. Na jednym ma obandażowane oko. Na innym widać wybite szyby autobusu. „To niezwykle bolesne” – powiedział o ofiarach bandyckich rozruchów. O swoich ranach mówił, że nie są bardzo groźne, chociaż przyznał, że do jego oka dostało się stłuczone szkło.

Poza atakiem na autokar doszło także do walk między grupami fanów. Policja rozpędzała agresywny tłum gazem łzawiącym. – Trzy osoby zginęły, siedem zostało postrzelonych lub ugodzonych nożem. Jedna z nich to chłopiec. Trzech poszkodowanych jest w stanie krytycznym – poinformowała rzeczniczka miejscowego szpitala Laura Schoenherr.

Najnowsze