Tragiczne informacje z Węgier. Nie żyje mistrz olimpijski

2022-01-25 22:41
Szilveszter Csollany
Autor: East News Szilveszter Csollany

W Budapeszcie zmarł  Szilveszter Csollany, znakomity węgierski gimnastyk. Był mistrzem olimpijskim z Sydney w 2000 roku. Jako przyczynę śmierci podano COVID-19, miał zaledwie 51 lat.

Informacje o śmierci gimnastyka podał węgierski portal blikk.hu. Przyczyną śmierci był COVID-19. Według węgierskich mediów gimnastyk był sceptycznie nastawiony do szczepień przeciwko Covid, ale ostatecznie miał przyjąć jednorazową szczepionkę. Kilka dni później test potwierdził jednak u niego koronawirusa.  Według węgierskich lekarzy do zakażenia doszło, zanim organizm zdążył wytworzyć reakcję immunologiczną na szczepionkę. Na początku grudnia Csollany trafił do szpitala w Budapeszcie, gdzie zdiagnozowano również zapalenie płuc. Był podłączony do respiratora i przez miesiąc walczył o życie. Dzisiaj węgierskie media poinformowały o zgonie zaledwie 51-letniego sportowca. Był multimedalistą wielkich imprez, a szczyt kariery przypadł na Igrzyska Olimpijskie w 2000 roku. W Sydney Csollany wywalczył złoty medal w ćwiczeniach na kółkach. W tej samej konkurencji był wicemistrzem podczas IO w Atlancie (1996).Dwukrotnie był wybierany najlepszym sportowcem Węgier (2000 i 2002 r.). Po zakończeniu kariery został trenerem. - Żegnaj mistrzu – takim wpisem na facebooku pożegnał gimnastyka prezydent kraju Viktor Orban.

Nie będzie pływackiego czempionatu 2022. Kawęcki musi poczekać

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze