Wielka kasa

Tyle zarabiał Mariusz Pudzianowski jako strongman. Przenosiny do KSW były dla niego złotym strzałem!

2023-04-11 16:13

Mariusz Pudzianowski szykuje się do kolejnej wielkiej walki w organizacji KSW. Przez kilkanaście lat walk dla największej federacji MMA w Polsce i czołowej w Europie zarobił fortunę. Nie zgadniecie, ile zarabiał za tytuł mistrza świata w strongmanach. Jak na tamte czasy była to naprawdę duża kasa. Dziś jednak przekonał się, że przenosiny do KSW były jego złotym strzałem.

Mariusz Pudzianowski od lat pokazuje, że jest niesamowitym wojownikiem, który ciężką pracą wszedł na sam sportowy szczyt. Najpierw karierę robił w sportach siłowych. Sławę zyskał podczas zawodów strongmanów, dźwigając niesamowite ciężary. Pudzianowski sięgał po tytuł Najsilniejszego Człowieka Świata zdobywał pięciokrotnie. - Cztery poprzednie tytuły były dla kibiców, ale ten jest dla mnie. Chciałem sobie udowodnić, że jestem w stanie tego dokonać - mówił w 2008 roku Mariusz Pudzianowski. "Dominator" zdobył tamten tytuł z jedną kontuzjowaną nogą. - Ból od samego początku był ogromny - opowiadał wtedy.

Tyle zarabiał Pudzianowski jako strongman. To był dla niego złoty strzał!

"Pudzian" pokazywał niesamowite rzeczy w trakcie swojej kariery. Zdecydował się jednak zakończyć karierę siłacza po startach w "Tańcu z Gwiazdami". - Inni myśleli tylko o tym, by uzyskać jak najlepsze wyniki, a ja musiałem uważać na każdy stawiany krok - przyznawał Mariusz Pudzianowski.

Mariusz Pudzianowski nie mógł odpuścić tej tradycji. Rozległo się szczekanie wniebogłosy, nie mógł się odgonić

Niedługo później "Dominator" zadebiutował w formule mieszanych sztuk walki. Pudzianowski walczył z Marcinem Najmanem na jednej z pierwszych gal organizacji KSW. I mógł zarobić dużo lepsze pieniądze niż podczas zawodów strongmanów. Najsilniejszy Człowiek Świata, jak pisaliśmy w "Super Expressie" wówczas w 2008 roku, zarobił za tytuł mistrza świata 45 tysięcy dolarów.

Ile to było w przeliczeniu na złotówki? Dziś Pudzianowski mógłby cieszyć się wielką kasą. Wtedy jednak za jednego dolara płaciło się nieco ponad dwa złote. "Pudzian" otrzymał w 2008 roku niespełna sto tysięcy złotych.

Tak zmieniał się Mariusz Pudzianowski. Zobacz zdjęcie w galerii poniżej!

Osiągnięcia Mariusza Pudzianowskiego. Bilans w MMA

Mariusz Pudzianowski to jeden z najpopularniejszych sportowców w Polsce. Przez lata wchodził na szczyt sportów siłowych, będąc strongmanem. Od 12 lat świetnie radzi sobie w klatce MMA. Stoczył 26 walk, wygrał 17 z nich. Ostatnio w niespełna dwie minuty przegrał z Mamedem Khalidovem.

Kolejna walka "Pudziana" odbędzie się na gali KSW: XTB Colloseum 2. Jego rywalem będzie Artur Szpilka.

Mariusz Pudzianowski tak wypowiedział się o kobietach. Bardzo go to niepokoiło, zdobył się na pełną szczerość

Który z zawodników jest starszy?

Pytanie 1 z 10
Kto jest starszy? Sławomir Szmal, czy Mariusz Pudzianowski?
Artur Szpilka o walce z Mariuszem Pudzianowskim: Będę gotowy na każdą wersję Pudziana! [KOLOSEUM]
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze