Kajdanki

i

Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

Wielki przekręt!

Ukradł miliony z klubu zawodowej ligi. Kupił za to dom przy plaży, samochody, luksusowe dobra i podróżował z przyjaciółmi

2023-12-07 15:47

Z dokumentów procesowych złożonych w tym tygodniu przed sądem okręgowym wynika, że były pracownik drużyny ligi futbolu amerykańskiego NFL – Jacksonville Jaguars – został oskarżony o kradzież z klubu gigantycznej sumy w celu sfinansowania swojego wystawnego trybu życia – informuje CNN.

Chodzi o zawrotną kwotę ponad 22 milionów dolarów! Z akt sprawy wynika, że Amit Patel przeznaczył nielegalnie zdobyte pieniądze na finansowanie hazardu online, opłacenie prywatnych podróży i zakwaterowania dla siebie i przyjaciół, a także biletów sportowych, zakup nowego samochodu elektrycznego Tesla, półciężarówki Nissan, kryptowaluty, a także nieruchomości przy plaży Ponte Vedra na Florydzie. Kupił także luksusowy zegarek Patek Philippe Nautilus o wartości ponad 95 000 dolarów…

Czterech dziennikarzy nie wpuszczono na konferencję prasową. Klub: „Nie dano nam prawa do komentarza”

Patel jest oskarżony o oszustwo dokonane drogą elektroniczną i przeprowadzenie nielegalnych transakcji pieniężnych, w wyniku których na przestrzeni czterech lat ukradł miliony dolarów za pośrednictwem należącego do klubu systemu wirtualnych kart kredytowych (VCC). Oskarżony był jedną z osób mających dostęp do tego systemu, pełnił funkcję kierownika ds. planowania i analiz finansowych w Jacksonville Jaguars.

Podpalenia pod stadionem, wielka wściekłość kibiców i były piłkarz Legii na ławce. Tragedia słynnego klubu

Zarzuca mu się, że między wrześniem 2019 r. a lutym 2023 r. – kiedy został zwolniony – Patel stworzył skomplikowany plan działania mający na celu wyłudzenie pieniędzy przy jednoczesnym uniknięciu wykrycia.

Oto mechanizm oszustwa

Jak to robił? Aby ukryć swoje nielegalne transakcje za pośrednictwem VCC, oskarżony zatwierdzał legalne, powtarzające się operacje, takie jak opłaty za catering, przeloty i hotele, a następnie je dublował. Zawyżał też kwoty legalnych operacji oraz robił całkowicie fikcyjne zakupy, które mogły wydawać się prawdopodobne, ale tak naprawdę nigdy nie miały miejsca.

Igrzyska olimpijskie w Paryżu przyćmione skandalem?!

Zaangażowano doświadczone firmy prawnicze i księgowe do przeprowadzenia wszechstronnej, niezależnej kontroli, w wyniku której stwierdzono, że żaden inny pracownik nie był zaangażowany w działalność przestępczą ani nie był świadomy tej działalności – zakomunikował klub.

SKANDAL W HOLANDII. POBITY PREZES I ARESZTOWANI PIŁKARZE. TOMASZEWSKI KOMENTUJE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze