Wybory 2020. Na kogo zagłosuje prezydent Jacek Majchrowski? Będziecie zaskoczeni!

i

Autor: Łukasz Gągulski

Ukraińscy sportowcy utknęli w Krakowie. Poprosili o pomoc, decyzja była prosta

2022-02-24 19:04

Rosja atakuję Ukrainę, a prośbę o azyl w Krakowie złożyła reprezentacja Ukrainy w kajakarstwie górskim. O sytuacji poinformował za pośrednictwem Radia Kraków prezydent miasta Jacek Majchrowski. W Polsce trenowała drużyna dziewięciu zawodników i zawodniczek.

Ukraińska kadra w kajakarstwie górskim odbyła zgrupowanie w ośrodku sportowym na Kolnej. Niestety nie może spokojnie wrócić do domów w Ukrainie, bowiem trwa inwazja kraju i niebezpieczne ataki ze strony Rosji. Wielu Ukraińców próbuje uciekać z kraju. Świat obiegły obrazki z Kijowa, z jednej strony pełne opustoszałych terenów, a z drugiej zakorkowane przez chcących opuścić miasto mieszkańców.

Polska nie jedzie na mecz barażowy MŚ w Katarze do Moskwy! Mamy oficjalne potwierdzenie, jest oświadczenie

Kraków w solidarności z Ukrainą

Ukraińska reprezentacja trenowała w Krakowie już jakiś czas i oficjalnie poprosiła o opiekę. W obliczu rosyjskiej inwazji w Ukrainie – prezydent miasta Jacek Majchrowski postanowił udzielić pomocy sportowcom.  - Gdy dowiedzieli się o ataku Rosji, poprosili nas o pomoc. Nie mogliśmy przecież odmówić. Mają wszystko poblokowane, nie mają jak wrócić. Nie zostawimy ich w potrzebie. Mamy miejsca w hotelu – powiedział w rozmowie z lovekrakow.pl Zbigniew Miązek, prezes OSiR Kolna, były polski kajakarz i uczestnik igrzysk olimpijskich Barcelona 1992.

Niemiecki klub zrywa współpracę z Gazpromem. Odważna decyzja, miliony euro w grze

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany