Reprezentacja Polski, piłkarze

i

Autor: Cyfra Sport Piłkarze reprezentacji Polski

Polska nie jedzie na mecz barażowy MŚ w Katarze do Moskwy! Mamy oficjalne potwierdzenie, jest oświadczenie

2022-02-24 17:01

Reprezentacja Polski nie wybierze się do Moskwy na mecz eliminacji mistrzostw świata w Katarze! Federacje Polski, Szwecji i Czech wydały specjalne oświadczenie, w którym mówią otwarcie, że nie mają zamiaru rozgrywać spotkań swoich kadr na terenie stolicy Rosji. Decyzja związana jest z agresją Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy.

Reprezentacja Polski nie uda się do Moskwy na baraż mistrzostw świata w Katarze! PZPN, wraz z federacjami Szwecji i Czech wydały oświadczenie, w myśl którego mówią, że nie wyobrażają sobie rozgrywania spotkania eliminacji mistrzostw świata w Katarze w Moskwie.

Reprezentacja Polski nie pojedzie do Moskwy. Mamy oświadczenie

W oświadczeniu opublikowanym za pośrednictwem mediów społecznościowych PZPN wraz z Czechami i Szwedami zaznacza, że ze związku na ataki Rosjan na terytorium Ukrainy, nie zamierza rozgrywać spotkania eliminacji mistrzostw świata w Moskwie. - Federacje piłkarskie Polski, Szwecji oraz Czech kategorycznie potępiają agresję Rosji na Ukrainę. W związku z obecną sytuacją Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN), Svenska Fotbollförbundet (SvFF) oraz Fotbalová asociace České republiky (FAČR) wyrażają zdecydowane stanowisko, że zaplanowane na 24 i 29 marca br. mecze barażowe do mistrzostw świata w Katarze nie powinny odbyć się na terenie Federacji Rosyjskiej. - czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez konto "Łączy nas Piłka" na Twitterze.

Aby zobaczyć zdjęcia reprezentacji Polski z ostatniego zgrupowania, przejdź do galerii poniżej.

Sonda
Czy mecz Polska - Rosja powinien się odbyć?

Federacje czekają na informację ze strony FIFA i UEFA

- Sygnatariusze niniejszego apelu nie biorą pod uwagę wyjazdu do Rosji i rozgrywania tam meczów piłkarskich. Militarna eskalacja, którą obserwujemy, wiąże się z poważnymi konsekwencjami oraz znaczącym obniżeniem poziomu bezpieczeństwa dla naszych reprezentacji oraz oficjalnych delegacji. W związku z tym oczekujemy niezwłocznej reakcji FIFA i UEFA oraz przedstawienia alternatywnych rozwiązań dotyczących miejsc rozegrania zbliżających się spotkań - czytamy w oświadczeniu.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze