Ultrapogrom w meczu krajowego pucharu. Gospodarze przegrali aż... 0:23!

2019-08-19 20:28
piłkanożna
Autor: AnnRos

Zwykło mówić, że jedna drużyna rozgramia drugą, gdy wygrywa z nią na przykład czterema golami. Cóż zatem powiedzieć o sytuacji, która miała miejsce w 1/16 finału Pucharu Macedonii Północnej? Trzecioligowy zespół Novo Crnilishte podjął drugoligową Bregalnicę i doznał nieprawdopodobnej klęski. Goście wygrali aż... 23:0!

Gospodarze pucharowego pojedynku występują na co dzień na trzecim poziomie rozgrywkowym w swoim kraju. Najwyższa liga macedońska należy do jednych z najsłabszych w Europie, a zatem możemy zdać sobie sprawę, na jakim poziomie stoi tamtejszy futbol na niższych szczeblach. Przeskok pomiędzy ekipami występującymi w poszczególnych ligach jest ogromny, co uwydatniło się w poniedziałkowy wieczór.

Bregalnica w minionym sezonie otarła się o awans do najwyższej ligi. Ostatecznie jednak jej się to nie udało. Jak jednak pokazuje, jej ambicje nadal sięgają wysoko. W pucharowym pojedynku goście prowadzili do przerwy co prawda "tylko" 7:0, ale druga część pojedynku była już istną kanonadą strzelecką w ich wykonaniu. Ostatecznie nie mieli dla rywali nawet cienia litości i pokonali ich różnicą 22 bramek, co z pewnością zapisze się w historii pucharów krajowych w ligach europejskich.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE