Urugwaj - Niemcy, wynik 3:2 dla Niemców - Niemcy wygrywają, 3. miejsce w RPA 2010, Urugwaj przegrał! - mecz zakończony

2010-07-10 22:54

Za nami spotkanie o 3. miejsce Mistrzostw Świata w RPA. Zmierzyli się w nim Niemcy i Urugwaj. Wynik to 3:2 dla Niemców. Bramki dla Niemców strzelili Mueller, Jansen, Khedira. Bramki dla Urugwaju strzelili Cabani i Forlan.

Strona nie odświeża się automatycznie. Naciskaj [F5] lub [Ctrl R] aby zobaczyć nowe informacje.

Port Elizabeth: Urugwaj - Niemcy

93 min. - Diego Forlan strzela, zabrakło 15 centymetrów, piłka uderzyła w poprzeczkę. KONIEC MECZU, Niemcy mają 3. miejsce!

92 min. - rzut wolny dla Urugwaju, Friedrich dostaje żółtą kartkę za faul na Suarezie.

91 min. - sędzia postanawia doliczyć 2 minuty.

88 min. - Aogo podaje do Kiesslinga, ten przestrzelił bramkę. Mogło być 4:2, gdyby Kiesling dobrze się przyłożył.

87 min. - akcja Kiesslinga, później Schweinsteiger. Piłkę ma Oezil, jak mówi komentator, "prawa część, ale lewa noga" - mając oczywiście na myśli część boiska.

86 min. - akcja Urugwaju pod bramką Niemców, dośrodkowanie Suareza, akcja nie zakończyła się bramką.

82 min. - rzut rożny Oezila, uderzenie główką Khediry, GOOOOOL! 3:2 dla Niemców!

81 min. - zmiana w drużynie Niemców, schodzi Jansen, wchodzi Kross.

80 min. - doskonałe dośrodkowanie Boatenga,  Kiessling nie zdążył dojść do piłki, chciał uderzyć główką na bramkę.

78 min. - Pereira próbował strzelać na bramkę, ale uderzenie okazało się zbyt mocne.

77 min. - Kiessling mocno strzela na bramkę Urugwajczyków, gdyby udało mu się bardziej podkręcić, bramkarz mógłby zostać pokonany.

76 min. - Mueller szybko wpada pod pole karne, do Schweinsteigera, nie udaje się strzelić. Mueller lekko kontuzjowany, nadepnięto mu rękę.

73 min. - Zm,iana w drużynie niemieckiej, Kiessling wchodzi za Cacau.

71 min. - Jansen podaje do Cacau pod bramką Urugwaju, Cacau strzela, piłka leci ponad bramką.

70 min. - akcja za akcją,m to pod bramką Niemców, to pod bramką Urugwaju. Urugwaj zdecydowany na wszystko, Niemcy chyba już zmęczeni.

65 min. - Cavani, Suarez, Forlan sam na sam z bramkarzem, strzela, ale kąt był duży, trudno było to lepiej wykorzystać. Butt wybija piłkę.

64 min. - Suarez do Forlana, ten do Cavaniego. Nieporozumienie na polu karnym.

63 min. - Suarez potężnie kopie na bramkę Niemców, kibice buczą, ale niewiele brakowało, żeby było 3:2.

58 min. - Cacau, Oezil wypracowują sytuację pod bramką, niepotrzebny trzeci zwód, piłkarze niemieccy tracą piłkę tuż pod bramką Urugwaju, mogło być 3:2.

58 min. - komentatorzy TVP chyba przeczytali felieton naszego Andrzeja Kostyry i unikają zwrotu "strzelił w światło bramki". Mówią "strzelił w przestrzeń bramki".

56 min. - Boateng dośrodkowuje, Jansen trafia głową i barkiem, GOOOOOOOOOL, 2:2, znowu remis!

55 min. - rzut różny dla Niemców, nasi sąsiedzi nie mogą się zebrać do ataku.

53 min. Wuwuzele jakby cichsze, rzut rożny dla Forlana. Akcja niewykorzystana.

52 min. - GOOOOOOOOL! Cudowny gol Forlana, ależ bramka! 2:1 dla Urugwaju.

50 min. - akcja Niemców pod bramką Urugwaju, bez żadnych osiągnięć, udało się tylko sfaulować Forlana.

48 min. - Suarez wpada pod bramkę, sam na sam z bramkarzem, nie trafia! Ach, Butt dostaje w głowę, Cavani dobija, nie trafia w bramkę.

47 min. - rzut rożny dla Niemców. Schweinsteiger wrzuca pod bramkę. Nie udało się.

46 min. - rozpoczyna się druga połowa meczu, wynik to 1:1.

Drużyny wchodzą na murawę. Za moment rozpocznie się druga połowa meczu.

II POŁOWA

46 min. - Mueller błyskawicznie podaje do Cacau, ten szybko wchodzi pod bramkę, tylko rzut rożny.

46 min. - sędzia dolicza minutę.

45 min. - błyskawiczny kontratak Forlana, Pereira długo czekał, Boateng wybija mu piłkę. Rzut rożny Forlana - niewykorzystany.

43 min. - ręka 20 metrów od bramki Urugwaju, rzut wolny dla naszych sąsiadów. Schweinsteiger strzela, Lugano odbija piłkę głową, rzut rożny. Kolejny rzut rożny.

42 min. - Suarez wszedł pod bramkę Niemców, sam na sam z bramkarzem, achhh, nie trafił w ogóle w bramkę, przestrzelił o ok. 1,5 metra. Takich sytuacji nie powinno się marnować. Ale niemcy też powinni uszczelnić swoją obronę, Urugwaj raz za razem przez nią się przebija.

41 min. - Forlan wchodzi na pole karne, podaje do Cavaniego, ten głupio traci piłkę.

39 min - wejście Urugwaju na połowę Niemców, Cavani na spalonym nie był, ale spalony został odgwizdany. Przydałby się czwarty sędzia, który oglądałby powtórki i podpowiadał sędziemu, czy spalony był, czy nie.

35 min. - rozpadało się nad stadionem, piłkarze mokną. Piłka Jabulani - prześwietlona przez naukowców z NASA - będzie sprawiać podwójne psikusy.

34 min. - Caceres znowu pod bramką Niemców, atakuje, obrońcy wybijają. Forlan wykonuje rzut rożny.

31 min. - Suarez wchodzi pod bramkę Niemców, szybkja akcja, Niemcy się wybronili. Nasi sąsiedzi wyraźnie speszeni.

28 min. - Suarez błyskawicznie wchodzi z połowy pod samą bramkę, podaje Cabaniemu, ten pokonuje bramkarza Niemiec, piękny strzał, GOOOOOOOOOOOOOL!, 1:1, remis!

26 min. - Schweinsteiger, szybka akcja pod bramką Urugwaju, Oezil uderza, było blisko - spalony.

25 min. - Akcja Urugwaju pod bramką Niemców, błyskawiczny kontratak.

22 min. - Khedira nie zrozumiał się z kolegą z zespołu, mogło być 2:0.

17/18 min - Schweinsteger uderza z dystansu, bramkarz broni, Mueller dobija, GOOOOOOOOL, 1:0 dla Niemców! Bramkarz Urugwaju wściekły.

16. min - główna atrakcja to meksykańska fala. Piłkarze wyraźnie nie chcą ryzykować, na razie tylko faulują i czas przymierzają się do akcji.

13 min. - atomowe kopnięcie Ozila z lewej nogi, piłka zablokowana przez urugwajską obronę.

10 min. - Friedrich główką! Minimalnie, piłka minęła bramkarza, odbiła się od poprzeczki, Mueller próbował dobić, ale został zablokowany przez obrońców.

9 min. - ładna akcja Jansena, wywalczył rzut rożny dla Niemców. Szybkie dośrodkowanie Boatenga... nic.

6 min. - rzut wolny wykonywany przez Forlana. Ręka Niemca, będzie kolejny rzut wolny. Straszna nerwówka na murawie, Niemcy boją się strzałów Forlana. I słusznie. Forlan strzelił, przestrzelił o ok. metr.

5 min. - Aogo o mało nie złamał nogi Perezowi, bardzo ostre wejście. Zółta kartka to za mało!

4 min. - pierwsza bramka, aaaach! Sędzia wcześniej zagwizdał, bramka nie została uznana. Na razie nie wyjaśniło się, czy chodziło o rękę, czy o spalonego. Czekamy na rozstrzygającą powtórkę.

3 min. - faul Fucile'a, Schweinsteiger dośrodkowuje, piłka wylatuje poza linię boczną.

Klose i Podolski na ławce rezerwowych, rozłożyła ich grypa. Szkoda, szkoda, komu mają kibicować Polacy?

0 min. - Urugwajczycy rozpoczynają mecz. Ostatnie przejazdy kamery i ruszamy.