Rafał Radziszewski, reprezentacja Polski, hokej na lodzie

Autor: CYFRA SPORT

Wstyd! Polska przegrała z Austrią 0:11 na MŚ Dywizji IA

2017-04-28 20:54

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie o ostatnim dniu MŚ Dywizji IA będzie chciała jak najszybciej zapomnieć. Biało-czerwoni mieli jeszcze teoretyczne szanse na awans, ale w piątek zaprezentowali się w Kijowie fatalnie. Nasi hokeiści ulegli Austrii aż 0:11, wystawiając się na obiekt drwin.

Porażka Polski z Austrią na MŚ Dywizji IA 0:11 oznacza, że biało-czerwoni... przeszli do historii. Niestety niechlubnej. Od 2011 roku, gdy utworzono ten szczebel rozgrywek, nikt nie przegrał różnicą większą niż sześć bramek. Tak fatalna postawa naszych reprezentantów boli tym bardziej, że mieli oni jeszcze szanse na awans. Musieli wygrać z Austriakami i liczyć na porażkę Korei Południowej z gospodarzami turnieju - Ukraińcami.

Już po pierwszej tercji piątkowej rywalizacji jasnym było, że biało-czerwoni awansu nie wywalczą. Po dwudziestu minutach hokeiści znad Wisły przegrywali już 0:3. Po kolejnej fazie spotkania było jeszcze gorzej. Przed ostatnią odsłoną podopieczni Jacka Płachty przegrywali 0:7. W trzeciej tercji stracili kolejne cztery gole i po wstydliwej porażce 0:11 pożegnali się z marzeniami o awansie.

Polska – Austria 0:11 (0:3, 0:4, 0:4)
Bramki: Ulmer 2, Lebler 8, 51, 56, Hofer 11, Raffl 29, Haudum 30, 49, Komarek 36, 40, Strong 47

Polska: Odrobny (Radziszewski) – Wajda, Bryk; Wronka, Pasiut, Malasiński – Pociecha, Ciura; Kolusz, Zapała, Łopuski – Kruczek, Wanacki; Galant, Bryniczka, Chmielewski – Rompkowski; Kapica, Dziubiński, Urbanowicz, Jeziorski

Austria: Starkbaum (Kickert) – Kirchschlager, S. Ulmer; Lebler, Ganahl, Hundertpfund – Herinrich, Schumnig; Raffl, Komarek, Hofer – Schlacher, Strong; Rauchenwald, Haudum, Woger – Duller; M. Ulmer, Obrist, Spannring