Wioślarstwo, wiosła, Tokio 2020, dwójka podwójna, Biskup, Ziętarski

i

Autor: PZTW Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup

Biało-Czerwoni mocni na wodzie

Złote wiosła polskiej czwórki podwójnej. Faworyci wytrzymali presję

2022-09-24 21:22

Fantastyczne zakończenie świetnego sezonu zafundowali sobie – i rodzimym kibicom tej dyscypliny - Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup i Dominik Czaja, czyli czwórka podwójna. Polska osada (choć jej skład zmieniał się w trakcie roku) w minionych miesiącach stawała na podium (także najwyższym) zawodów o Puchar Świata, a kilka tygodni temu wywalczyła srebrne medale mistrzostw Europy. Nie był to jednak koniec ich sukcesów.

W sobotę Polacy bezdyskusyjnie sięgnęli po złoto w mistrzostwach świata, rozgrywanych na torze w czeskich Racicach. Nasza osada w tej imprezie wygrała wcześniej i przedbieg, i półfinał, do decydującej walki przystępowała więc w roli faworyta. Wytrzymała jednak presję, choć w pierwszej połowie dystansu na prowadzeniu utrzymywała się czwórka Włochów, którzy pokonali Biało-Czerwonych podczas wspomnianego czempionatu Starego Kontynentu w Monachium. Druga część dystansu – mimo ambitnej pogoni Brytyjczyków – przebiegała jednak po myśli podopiecznych Aleksandra Wojciechowskiego. Na mecie nasi osadę brytyjską wyprzedzili o 89 setnych sekundy, brąz przypadł ekipie z Italii.

Medalowy połów polskich kajakarzy. Mazurek Dąbrowskiego na torze w Monachium

- Pewnym to można być śmierci, ale mogę powiedzieć, że liczyłem na złoty medal. Moi zawodnicy od początku imprezy bardzo dobrze rozgrywali wyścigi pod względem taktycznym. Wszystkie elementy dobrze funkcjonowały. Spodziewałem się, że Brytyjczycy mogą być mocni, trochę się ich obawialiśmy. Gonili nas, gonili i... nie dogonili – powiedział po zakończeniu wyniku trener polskiej czwórki, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Polscy kanadyjkarze dali popis w Kanadzie. Medalowy połów kajakarek i kanadyjkarzy

Sonda
Czy wioślarstwo jest dla kibica sportem emocjonującym?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze