Złoty medalista olimpijski pokonał koronawirusa. Z chorobą walczył blisko miesiąc!

2020-04-06 7:24 DaO
Cameron van der Burgh
Autor: East News Cameron van der Burgh

Panika związana z pandemią koronawirusa jest uzasadniona. Każdego dnia docierają do nas informacje o kolejnych ofiarach śmiertelnych choroby wywoływanej przez wirusa. W tym wszystkim nie można jednak zapominać, że znaczna część chorych wygrywa walkę z wrogiem. O tym, że koronawirusa da się pokonać, przekonał się mistrz olimpijski w pływaniu, Cameron van der Burgh.

Na całym świecie odnotowano już ponad milion zarażeń koronawirusem. Ten atakuje wszystkich, bez względu na wiek, tryb życia, czy pracę. W grupie ryzyka są przede wszystkim osoby starsze i mające inne schorzenia. Nie oznacza to jednak, że przez wirusa nie umierają również młodzi ludzie. Dlatego tak ważne jest, aby wszyscy włączyli się w walkę z pandemią.

Koronawirus. Lekarz popełnił samobójstwo. Pracował z Grzegorzem Krychowiakiem

Pośród tych złych informacji coraz częściej dochodzą do nas dobre wieści. Bo jednak ogromny procent osób zakażonych wraca do zdrowia i wygrywa walkę z niewidzialnym przeciwnikiem. Niedawno pojawiły się doniesienia, że złoty medalista igrzysk olimpijskich w pływaniu, Cameron van der Burgh, również musiał zmagać się z koronawirusem. Miał silne objawy choroby i stwierdził, że to najgorszy wirus, jaki kiedykolwiek go zaatakował.

Koronawirus: Odda połowę honorarium za walkę! Piękny gest Kubrata Pulewa

"Mam silne płuca, nigdy nie paliłem papierosów, uprawiałem sport, prowadzę zdrowy styl życia i nadal jestem młody, a mimo wszystko mój organizm mocno ucierpiał" - napisał w mediach społecznościowych. Na szczęście reprezentant Republiki Południowej Afryki dołączył do tych, którzy wygrali walkę z wirusem. Mieszkający obecnie w Londynie van der Brugh z chorobą zmagał się przez trzy tygodnie.