Bartosz Kurek

i

Autor: Cyfra Sport Bartosz Kurek

Bartosz Kurek szczerze o Michale Kubiaku. Słowa, które kibice zapamiętają na długo. Jasny przekaz atakującego

2022-07-11 16:03

Mistrzowie świata w dobrym stylu rozpoczęli tegoroczny sezon reprezentacyjny. Podopieczni Nikoli Grbicia bez większych problemów zakwalifikowali się do turnieju finałowego Ligi Narodów i są jednymi z kandydatów do zwycięstwa w tych rozgrywkach. Niezmiennie ważnym elementem drużyny jest Bartosz Kurek, który od tego sezonu pełni rolę kapitana, a schedę przejął po Michale Kubiaku.

Bardzo często zdarza się, że po sezonie olimpijskim wielu zawodników w zaawansowanym jak na sportowca wieku decyduje się na pożegnanie z karierą reprezentacyjną. Tak też uczynił Michał Kubiak, co dla fanów polskiej siatkówki było sporym zaskoczeniem. W marcu przyjmujący przekazał wiadomość w mediach społecznościowych.

Kiedy poznamy skład kadry siatkarzy na finały Ligi Narodów? Grbić wyjaśnia

Kurek zapytany o Kubiaka. Padła wymowna odpowiedź

- Mój czas w biało-czerwonych barwach dobiegł końca. Decyzję podjąłem już jakiś czas temu i dziś została postawiona kropeczka nad i - napisał były kapitan mistrzów świata. - Chłopaki to był zaszczyt, być Waszym kapitanem przez 8 lat. Wiem, że nie byłem idealny, ale zawsze starałem się robić tak, żeby wygrać. ZAWSZE. Życzę Wam, żebyście w końcu weszli na szczyt olimpijski i jak już tam będziecie, a będziecie na pewno, wspomnijcie o starszym kumplu i o marzeniu, którego mi spełnić się już nie uda. Ja w Was wierzę, Paryż jest Was - dodał Kubiak.

Jaki jest Nikola Grbić? Bartosz Kurek: Nie oceniam filmu w trakcie seansu

Decyzja przyjmującego zbiegła się w czasie z wyborem nowego selekcjonera biało-czerwonych. Drużyna budowana przez Nikolę Grbicia musiała więc poznać nowego lidera kadry. Wybór wydawał się dość oczywisty, bo siatkarzem, który wyróżniał się w polskiej ekipie na najważniejszych turniejach był Bartosz Kurek. I to właśnie on przejął schedę po Kubiaku.

Sonda
Czy reprezentacja Polski wygra Ligę Narodów?

Piękne słowa Kurka o Kubiaku. Szczera wypowiedź kapitana

Atakujący pierwszy raz w nowej roli mógł wystąpić podczas fazy zasadniczej Ligi Narodów. I podobnie jak było to w przypadku innych imprez, tak i teraz Kurek był wiodącą postacią biało-czerwonych. Po wygranym spotkaniu ze Słowenią atakujący został zapytany, jak czuje się w roli kapitana mistrzów świata. Kurek w swojej wypowiedzi nawiązał do osiągnięć Kubiaka.

- Doszło do kilku zmian na niektórych pozycjach. Wydaje mi się, że to jest naturalne dla każdej drużyny, która chce się rozwijać. Zobaczymy, dokąd nas to zaprowadzi. Mój poprzednik sprezentował wiele medali. Mam nadzieję, że chociaż w małej części uda mi się nawiązać do jego sukcesów - powiedział kapitan z uznaniem o swoim poprzedniku.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Norman Parke atakuje Tyburskiego
Najnowsze