Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w siatkówce

Autor: Newsflare/Tarbouriech Roseline via AP

Belgia - Stany Zjednoczone 2:3. Męczarnie faworytów

2014-08-31 21:26

Belgia była o krok od sprawienia sensacji w meczu ze Stanami Zjednoczonymi. Amerykanie w odpowiedniej chwili wzięli się w garść i skończyło się na niespodziance, czyli urwaniu punktu przez "Czerwone Diabły". Z taką formą ekipa zza Oceanu nie ma co myśleć o medalu, a Belgowie mogą namieszać w turnieju.

Po pierwszym secie wydawało się, że Stany Zjednoczone nie będą miały problemu ze znacznie niżej notowanym rywalem. Kolejna odsłona należała już jednak do Belgów. Mecz miał do końca podobny przebieg. Set dla Amerykanów, set dla rywali. W tiebreaku lepsza była 4. drużyna światowego rankingu.

Wenezuela - Argentyna 0:3. Pewne zwycięstwo Abicelestes

Mimo porażki, Belgowie pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. Punkt wywalczony z takim rywalem może okazać się bezcenny w ostatecznym rozrachunku. Liderem grupy C jest Iran, który ma trzy punkty. "Oczko" mniej mają Amerykanie. Z jednym punktem Belgia zajmuje 3. miejsce w grupie. Swoich meczów nie grały jeszcze Francja i Portoryko. Włosi po porażce z Irańczykami 1:3 są na ostatniej pozycji.

Belgia - Stany Zjednoczone 2:3 (21:25, 25:17, 16:25, 25:21, 11:15)

Belgia: Depestele, Van Den Dries, Deroo, Coolman, Claes, Klinkenberg, Verhees, Van De Voorde, Verhanneman, Van Walle, Derkoningen, Valkiers

Stany Zjednoczone: Lee, Anderson, Sander, Lotman, Shoji, Ciarelli, Christenson, Clark, Holt, Muagututia, Smith, Shoji

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!