Łukasz Kaczmarek

i

Autor: Cyfrasport Łukasz Kaczmarek

Poważny zgrzyt

Czołowy polski siatkarz nie wytrzymał. Ostro skrytykował władze PlusLigi, słowa pełne żalu

2022-10-15 8:15

Kibice siatkówki w Polsce nie mogą narzekać na nudę. Niedawno emocjonowali się występami reprezentacji w mistrzostwach świata, a na przełomie września i października ruszył nowy sezon PlusLigi. Od tamtej pory mecze ligowe odbywały się niemal codziennie, gdyż terminarz po powiększeniu ligi jest wyjątkowo napięty. Na tyle, że ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ponownie zrezygnowała z Klubowych Mistrzostw Świata, co nie spodobało się Łukaszowi Kaczmarkowi. Reprezentant Polski i gwiazdor ZAKSY ostro skrytykował władze PlusLigi.

Terminarz w siatkówce od dłuższego czasu budzi spore kontrowersje. Najlepsi siatkarze grają niemal bez przerwy, gdyż tuż po rozgrywkach klubowych rozpoczynają sezon reprezentacyjny i na odwrót. Tegoroczne mistrzostwa świata zakończyły się 11 września, a już 19 dni później rozegrano inauguracyjny mecz PlusLigi 2022/23. Zawodnicy coraz głośniej mówią o tym, że zaczyna brakować im sił, co ma wpływ na późniejsze kontuzje. W związku z tym decyzja władz polskiej ligi o powiększeniu rozgrywek z 14 do 16 drużyn została przyjęta ze sporym dystansem. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle okazała się pierwszym poszkodowanym nowego systemu.

ZAKSA rezygnuje z Klubowych Mistrzostw Świata. Ostra reakcja Łukasza Kaczmarka

W piątek (14 października) mistrzowie Polski przekazali oficjalny komunikat, w którym poinformowali o rezygnacji z udziału w Klubowych Mistrzostwach Świata. Podobnie postąpili w zeszłym roku, a ostatni raz, kiedy polski klub wystąpił w KMŚ, miał miejsce 4 lata temu. Prestiżowy turniej jest wyjątkowo nie na rękę naszym zespołom. Prezes ZAKSA S.A. Piotr Szpaczek przyznał, że ważniejsze od walki o trofeum, którego brakuje w gablocie w Kędzierzynie-Koźlu, jest zdrowie i bezpieczeństwo zawodników. A ci w terminie KMŚ (7-11 grudnia) będą rywalizować w PlusLidze oraz fazie grupowej Ligi Mistrzów, w której bronią trofeum. To nie podoba się oczywiście siatkarzom, którzy chcieliby walczyć o trofea.

Czołowy polski siatkarz nie wytrzymał. Ostro skrytykował władze PlusLigi

"Dziękujemy PlusLidze, że po raz kolejny z powodu genialnego kalendarza i powiększenia ligi nie będziemy mogli zagrać w Klubowych Mistrzostwach Świata" - napisał w mediach społecznościowych. Łukasz Kaczmarek. Z tego wpisu czuć gorycz i żal wicemistrza świata, a także lidera ZAKSY. Warto dodać, że w terminie rozgrywania Klubowych Mistrzostw Świata zaplanowano 14. i 15. kolejkę PlusLigi. Mistrzowie Polski i zwycięzcy Ligi Mistrzów zrezygnowali więc z prestiżowego turnieju w Brazylii. Zaproszono do niego m.in.: Itas Trentino (finalista LM), Sada Cruzeiro (organizator i mistrz Ameryki Płd.), Minas Tenis Clube (wicemistrz Ameryki Płd.), Volei Campinas (brązowy medalista Ameryki Płd.) oraz Paykan Tehran Club (mistrz Azji).

Łukasz Kaczmarek krytykuje PlusLigę

i

Autor: Instagram/Łukasz Kaczmarek Łukasz Kaczmarek krytykuje PlusLigę
Sonda
Kto zostanie mistrzem Polski siatkarzy w sezonie 2022/23?
Nikola Grbić po srebrnym medalu mistrzostw świata. Tak zareagował na sukces Polaków
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze