Nikola Grbić

i

Autor: Cyfra Sport Nikola Grbić

Czas wyborów

Decyzja Nikoli Grbicia będzie drastyczna. Gwiazda usłyszy te brutalne słowa. Nie będzie skrupułów

2023-07-18 8:37

Wielkimi krokami zbliża się turniej finałowy Ligi Narodów w siatkówce mężczyzn. Faworytami do wygrania tej imprezy są rzecz jasna Polacy, którzy w fazie zasadniczej zaprezentowali się dobrej strony i udowodnili, że ich forma rośnie. Przed finałami Nikola Grbić stanie przed nie lada trudnym wyborem. Będzie musiał skreślić kilku zawodników, którzy przy szerszej kadrze byliby regularnie powoływani.

Środa będzie pierwszym dniem finałów Ligi Narodów siatkarzy, które odbędą się w Gdańsku. Polscy kibice największe emocje będą przeżywać przede wszystkim we czwartek, bo to właśnie wtedy reprezentacja biało-czerwonych wyjdzie na parkiet i zmierzy się z Brazylią. Rywal nie należy do najłatwiejszych, ale kilka dni temu Polacy pokonali Canarinhos w fazie zasadniczej Ligi Narodów i na takie rozstrzygnięcie fani liczą również i tym razem.

Trudne decyzje Grbicia. Gwiazda zostanie skreślona

Nim jednak dojdzie do starć na parkiecie, Nikola Grbić będzie musiał podjąć bardzo trudne decyzje. W kadrze na finały może znaleźć się tylko czternastu zawodników, co oznacza, że Serb będzie musiał skreślić niektóre gwiazdy. Kłopot bogactwa ma przede wszystkim w przyjęciu. - Moim zdaniem rywalizacja toczy się między Tomkiem Fornalem i Kamilem Semeniukiem. Grbić daje temu drugiemu szanse, na które ten świetny gracz zasługuje. Problem w tym, że Kamil jest w lesie z formą i jedyna jego nadzieja w tym, że w spalskich lasach ją odbuduje. W meczach Ligi Narodów lepiej prezentował się jednak Fornal - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Marcin Możdżonek. Były reprezentant Polski.

Jedna z gwiazd kadry usłyszy więc brutalną decyzję i nie powalczy o medale Ligi Narodów. Niewykluczone, że Grbić poświęci jednego z środkowych. - Gdyby Serb miał jednak skreślić środkowego, to zapewne byłby to Karol Głos lub Norbert Huber. Ja bym zostawił w składzie Karola. Jego doświadczenie jest bezcenne - uważa były reprezentant Polski.

Sonda
Czy reprezentacja Polski wygra Ligę Narodów 2023?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze