Siatkówka, mistrzostwa Europy, ME 2021, Polska - Serbia, siatkarze, Fabian Drzyzga, Jakub Kochanowski

i

Autor: CEV Fabian Drzyzga wystawia Kubie Kochanowskiemu w meczu ME 2021 Polska - Serbia

Fabian Drzyzga po „tradycyjnej” wpadce siatkarzy ze Słowenią w ME: Trzeba zap... i podnieść ten medal

2021-09-18 21:38

Do serii bolesnych porażek polskich siatkarzy w tym sezonie – w finale Ligi Narodów i ćwierćfinale igrzysk – doszła, chciałoby się powiedzieć tradycyjna, ze Słowenią w meczu o dużej wadze w mistrzostwach Europy. Przegraliśmy tak samo jak 2 lata temu w półfinale, tak samo jak 2 lata temu 1:3 i tak samo jak 2 lata temu będziemy się bili tylko o brąz EuroVolley.

To czwarta z rzędu przykra niespodzianka, która robią nam Słoweńcy w mistrzostwach Europy. Do 2015 (ćwierćfinał), 2017 (baraż o ćwierćfinał) i 2019 (półfinał) dołącza nieszczęsny 2021 rok, w którym wydawało się, że dość już mamy fatalnych przegranych. Biało-Czerwoni muszą wykrzesać z siebie jeszcze siły do walki o trzecie miejsce europejskiego czempionatu, w niedziele 19 września o 17.30. Rywalem: Włochy lub Serbia. Rozgrywający reprezentacji Polski Fabian Drzyzga uważa, że nie ma znaczenia waga brązowego krążka, trzeba się po niego schylić za wszelką cenę. – Lepiej skończyć z delikatnym uśmiechem, a nie na czwartym miejscu. Wbilibyśmy sobie wtedy mały gwóźdź do, nie powiem trumny, bobym przesadził, ale do tabliczki, że ten sezon nie jest najwybitniejszy. Nie interesuje mnie ranga medali, dla polskiej siatkówki każdy jest w jakiś sposób cenny – powiedział Drzyzga po meczu ze Słoweńcami.

Wilfredo Leon: Czy ktoś może nas pokonać?

Słoweńcy mówią o prowokacji po skandalu z hymnami

– Jak się zmobilizujemy na ostatniego rywala? Trzeba powiedzieć sobie, że warto wygrać ostatni mecz, poza tym spojrzeć na tych kibiców, którzy są z nami od początku mistrzostw. Chcemy dać im więcej radości i przyjemności. Na ten moment trzeba starać się wyrzucić ten mecz jak najszybciej z głowy. Czasu nie cofniemy, nie ma sensu analizować detali – mówi Drzyzga. – Może będziemy też mniej zmęczeni niż drużyna, która skończy swój półfinał później. To może dać z pięć procent przewagi. Trzeba jutro wyjść i zapieprzać, by podnieść brązowy medal, bo nie wyobrażam sobie żebyśmy mogli zająć czwarte miejsce, przy takiej publiczności i biorąc pod uwagę jak nasza grupa funkcjonuje ze sobą.

Vital Heynen nie wytrzymał po tym, co stało się przed meczem ze Słowenią! Ogromny skandal

Obejrzyj całą wypowiedź Fabiana Drzyzgi na kanale YouTube Super Express Sport:

Sonda
Czy oglądasz mecze reprezentacji Polski w siatkówce?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze