Paweł Zatorski

Autor: Tomasz Radzik Paweł Zatorski

Final Six: Polacy z nagrodami, Earvin N'Gapeth MVP

2015-07-20 17:04

Francja została mistrzem Ligi Światowej 2015, srebrne medale dla Serbów, brązowe dla Amerykanów, a czwarte miejsce dla Polski. Po zakończeniu turnieju Final Six organizatorzy przyznali nagrody indywidualne. Najważniejsza trafiła w ręce Francuza, Earvina N'Gapetha. Kto z Polaków zasłużył na wyróżnienie?

Polacy awansowali do półfinału brazylijskiej imprezy, ale tam ulegli późniejszym triumfatorom z Francji. W meczu o trzecie miejsce, praktycznie bez walki, przegrali z USA 0:3. Z triumfu w całej imprezie cieszą się pierszy raz w historii Francuzi. Uhonorowany został przyjmujący reprezentacji Trójkolorowych, Earvin N'Gapeth, któego wybrano najbardziej wartościowym zawodnikiem całego Final Six. MVP rozgrywek otrzymał nagrodę finansową w wysokości 30 tysięcy dolarów. Pozostałym wyróżnionym siatkarzom wręczono czeki na 10 tysięcy.

Francja - Serbia: Trójkolorowi wygrali Ligę Światową

Organizatorzy wyróżnili dwóch reprezentantów Polski: najlepszym prezyjmującym został Michał Kubiak, a libero Paweł Zatorski.