Francja, siatkówka

Autor: CYFRASPORT Francja

Francja - Serbia: Liga Światowa dla Trójkolorowych! FINAŁ FINAL SIX

2015-07-19 20:42

Francja pokonała Serbię 3:0 i pierwszy raz w historii wygrała siatkarską Ligę Światową. W ostatnim meczu brazylijskiego Final Six Serbowie nie mieli nic do powiedzenia, choć sami sobie są winni porażki w ostatnim secie. W całych rozgrywkach Trójkolorowi wygrali 17 z 18 meczów, przegrywając tylko już w Rio de Janeiro z USA. Polska w turnieju finałowym zajęła czwarte miejsce.

Francja pokonała Serbię 3:0 i sięgnęła po triumf w Lidze Światowej 2015. Pierwsze dwa sety miały jednostronny przebieg, w trzecim Serbowie, którzy w fazie grupowej Final Six wygrali z Polakami, prowadzili z Francuzami już 22:18. Do końca seta, i jak się okazało meczu, zdobyli już jednak tylko jeden punkt i po raz piąty w historii Ligi Światowej przegrali w finale. Francuzi odgonili swoje koszmary, bo w finale LŚ w 2006 roku prowadzili z Brazylią już 2:0 w setach, by zejść z parkietu pokonanym.

Liga Światowa: USA na trzecim miejscu, Polska czwarta

Trzecie miejsce dla Amerykanów, któzy jako jedyni w tej edycji wygrali z Francjcą. W meczu o 3. miejsce triumfatorzy Ligi Światowej sprzed roku pewnie pokonali Polskę 3:0. Podopieczni Stehane'a Antigi zawiedli, w Brazylii wygrali tylko z osłabionymi Włochami 3:1. Z drugiej strony Antiga podkreśla, że dla niego imprezą numer 1 w tym sezonie jest Puchar Świata, przez który można dostać się na przyszłoroczne igrzyska w Rio.

Serbia - Francja 0:3 (19:25, 21:25, 23:25)

Serbia: Nikola Jovović, Aleksandar Atanasijević, Nikola Kovacević, Uros Kovacević, Marko Podrascanin, Srecko Lisinac, Neven Majstorović oraz Nikola Rosić, Nemanja Petrić, Sasa Starović, Ivan Kostić, Marko Ivović, Aleksandar Okolić

Francja: Benjamin Toniutti, Antonin Rouizer, Earvin N'Gapeth, Kevin Le Roux, Kevin Le Roux, Nicolas Le Goff, Jenia Grebennikov