Tomasz Fornal

Autor: Cyfra Sport Tomasz Fornal

Siatkarska Liga Mistrzów

Jastrzębski Węgiel zmiażdżył Ziraat Bankasi! "Pomarańczowi" jedną nogą w finale Ligi Mistrzów

To był znakomity mecz w wykonaniu siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Podopieczni Marcelo Mendeza w pierwszej partii rozpoczęli z wysokiego C i pewnie pokonali rywali aż 25:13. Kolejna odsłona także była pod dyktando "Pomarańczowych", wszystkie akcje bez problemu znajdowały się w parkiecie przeciwników. Atak oraz obrona polskiego zespołu była wręcz idealna. Dopiero w trzeciej partii Ziraat postawił się ekipie z Tomaszem Fornalem na czele, ale dobra passa w wykonaniu drużyny z Turcji nie trwała długo. W połowie seta inicjatywę przejął Jastrzębski Węgiel, choć set zakończył się na przewagi "Pomarańczowi" wygrali 3:0.

Jastrzębski Węgiel - Ziraat Bankasi 3:0 (25:13;25:18;30:28)

Jastrzębski Węgiel: Fornal, Huber, Popiwczak, Gladyr, Patry, M'Baye, Szymura, Toniutti, Makoś, Macionczyk, Skruders, Sedlacek, Sclater, Jóźwik

Ziraat Bankasi: Anderson, Bayraktar, Bulbul, Camejo Durruthy, Eksi, Gunes, Kursav, Sahin, Ter Maat, Topcu, Tosun, Tuinstra, Vicentin, Yalcin, Yatgin

To jest kolejna szansa dla Jastrzębskiego Węgla. Finaliści Ligi Mistrzów z minionego roku ponownie mogą stanąć przed szansą triumfu w Pucharze Europy. Poprzednio ta sztuka się nie udała, ponieważ po pięciosetowym boju lepszy okazał się zespół ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni Marcelo Mendeza w półfinale mają na swojej drodze turecką ekipę Ziraatu Bankasi, który w tegorocznych rozgrywkach pokonywał takie zespoły jak: Knack Roeselare, czy wcześniej wspomnianą Grupę Azoty Zaksę Kędzierzyn-Koźle. Jastrzębski Węgiel w poprzedniej rundzie odprawił z kwitkiem utytułowaną drużynę Gas Sales Bluenergy Piacenza.