Polska – Iran RELACJA NA ŻYWO Memoriał Wagnera Polska – Iran LIVE ONLINE

i

Autor: Cyfra Sport Polscy siatkarze

Polscy siatkarze powalczą z potentatami

Kapitalna obsada Memoriału Wagnera. Najwięksi z największych na siatkarskim parkiecie w Krakowie

2023-02-09 14:17

Wyjątkowo silną obsadę będzie miał tradycyjny siatkarski turniej rozgrywany latem w Polsce – Memoriał Wagnera. Jubileuszowa, 20. edycja imprezy poświęconej wybitnemu szkoleniowcowi odbędzie się między 18 a 20 sierpnia 2023 r. w Tauron Arenie w Krakowie. Organizatorzy zadbali o bardzo mocny skład, takiego nie było od dawna. Oprócz Polski na parkiecie zobaczymy mistrzów olimpijskich Francuzów, mistrzów świata i Europy Włochów oraz wicemistrzów Europy Słoweńców.

– Bardzo mi zależało, aby zagrać z silnymi zespołami, bo będzie to najważniejszy turniej przed mistrzostwami Europy. Taki skład jest korzystny dla nas i kibiców, którzy zobaczą mocne drużyny oraz gwiazdy siatkówki. Cieszę się, że będziemy mieć w Krakowie tak wspaniałych przeciwników – przyznał trener reprezentacji Polski Nikola Grbić przed Memoriałem, który uznawany jest za jeden z najlepszych towarzyskich turniejów siatkarskich w świecie i gości w Krakowie nieprzerwanie od 2016 roku.

Memoriał przez kolejne lata w Krakowie

– Poprzednia edycja przyciągnęła na trybuny 40 tysięcy kibiców, liczę że teraz będzie podobnie – powiedział Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, który poinformował, że kolejne dwie edycje imprezy – w 2024 i 2025 roku – także odbędą się w stolicy Małopolski.

Kluczowa zmiana w mistrzostwach Europy siatkarzy. Może dotyczyć Polaków!

– Jestem zachwycony, nie wierzyłem, że doczekam takiego jubileuszu – powiedział pomysłodawca imprezy Jerzy Mróz, były prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera, głównego organizatora turnieju, na który bilety od czwartku są już w sprzedaży.

Polski sędzia odmówi wyjazdu na igrzyska, jeśli wystąpią tam Rosjanie. Tłumaczy nam: „To mój głos w dyskusji, mam nadzieję, że świat sportu wywrze nacisk"

Memoriał rozgrywany jest od 2003 roku z przerwą w 2020 roku, kiedy nie odbył się z powodu pandemii COVID-19. Jego celem jest uhonorowanie pamięci najwybitniejszego polskiego trenera siatkówki - Huberta Jerzego Wagnera, który doprowadził reprezentację Polski do mistrzostwa świata w 1974 roku i złotego medalu olimpijskiego w 1976 roku. Polacy 10-krotnie triumfowali w tej imprezie - w latach 2006, 2008-09, 2012-13, 2015, 2017-18, 2021-22.

Przygotowania do ME i kwalifikacji olimpijskich

Memoriał zwykle poprzedza kluczowe imprezy sezonu. W tym roku będą to kolejno: mistrzostwa Europy (koniec sierpnia – połowa września), a potem kwalifikacje olimpijskie iogrzysk 2024 w Paryżu (przełom września i października).

Najnowsze