Siatkówka, Bartosz Kurek, MŚ siatkarzy

i

Autor: FIVB Bartosz Kurek

Złość polskich fanów

Kibice są wściekli! Zobaczyli, ile premii za srebro MŚ dostali siatkarze. Oberwało się... Lewandowskiemu i piłkarzom

2022-09-14 16:25

Polscy siatkarze zostali wicemistrzami świata. Choć jak sami przyznają - niedosyt pozostał, kadrowicze mają prawo być szczęśliwi. To gigantyczny sukces, którego ciężko nie docenić! Niestety, siatkarze od dawna nie są godnie nagradzani finansowo. Gdy kibice zobaczyli, ile premii za srebro MŚ mieli otrzymać siatkarze... cięgi zebrali piłkaze z Lewandowskim na czele.

Wielki sukces i... jeszcze większy niedosyt. Takimi słowami można najlepiej podsumować siatkarskie mistrzostwa świata. Biało-czerwoni byli o krok od złotego medalu - trzeciego z rzędu. Niestety, kadra Włoch okazała się lepsza. Italia wygrała 3:1 w setach i to oni cieszyli się z gigantycznego sukcesu. Nie każdy sukces wart jest takiej samej sumy pieniędzy. Grafika "Super Expressu" przygotowana z okazji ostatnich triumfów Igi Świątek i siatkarzy pokazała to dobitnie. Porównaliśmy na niej premie za srebro mistrzostw świata w siatkówce, premię za awans na mundial i za zwycięstwo w US Open!

Porównaliśmy premie sportowców. Kibice się wściekli, gdy to zobaczyli

12 milionów złotych za zwycięstwo w US Open, ponad pół miliona na głowę za awans na mundial w Katarze i... ok. 41,5 tys. zł na głowę siatkarza za wicemistrzostwo świata. Choć trudno porównywać te kwoty, to nietrudno zauważyć olbrzymiej dysproporcji na niekorzyść przedstawicieli naszej narodowej dyscypliny, w której odnosimy największe sukcesy od lat.

Okradli dom kumpla Lewandowskiego podczas meczu Bayern - Barcelona. Mueller stracił 2,5 MILIONA

Kibice pod naszym postem na Facebooku nie wytrzymali. Ponad sto reakcji wyrażających smutek i złość, a także ponad 100 komentarzy. Wiele nieprzychylnych dla przedstawionego na grafice Lewandowskiego i jego kolegów.

Ostre komentarze kibiców o premiach sportowców

- Siatkarze grają pięknie a piłkarze kopią piłkę jakby dopiero się uczyli i zarabiają więcej. Szok i żenada. Zobaczymy co nasi pokażą w Katarze - napisał pan Bogdan. - Szkoda siatkarzy... Oni dają nam wiecej niż ci piłkarze... Oby doszło do jakiejś zmiany... Może lepiej takiej że piłkarze z siatkarzami powinni się zamienić zarobkami - dodał pan Krystian.

Dobra wiadomość dla kibiców siatkówki! Za cztery lata możemy znowu tego dokonać, premier postawił sprawę jasno

Nikola Grbić po srebrnym medalu mistrzostw świata. Tak zareagował na sukces Polaków

Z kolei pan Jerzy nawoływał, by ministerstwo sportu zajęło się sprawą i słusznie nagradzało naszych siatkarzy.

- Mistrzowie Świata dwa razy z rzędu, teraz wicemistrzowie, a piłkarze? Może czas żeby ktoś w ministerstwie sportu ruszył głową i nagrodził prawdziwych mistrzów sportu - dodał.

Sonda
Czy polscy siatkarze są słusznie nagradzani za swoje sukcesy?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze