Reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Organizacja MŚ

Dobra wiadomość dla kibiców siatkówki! Za cztery lata możemy znowu tego dokonać, premier postawił sprawę jasno

2022-09-13 20:22

Mistrzostwa świata już za nami, reprezentacja Polski kolejny raz pokazała się z bardzo dobrej strony podczas turnieju. Podopieczni Nikoli Grbicia po emocjonujących meczach awansowała do finału tej prestiżowej imprezy. Niestety nie udało się trzeci raz z rzędu zdobyć złotego medalu, ale wicemistrzostwo też jest bardzo dobrym wynikiem. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, jakie ma plany na przyszłość.

Mistrzostwa świata w siatkówce dobiegły końca. Turniej organizowany w Polsce i Słowenii kolejny raz pokazał, że "Biało-Czerwoni" mogą pochwalić się najlepszą atmosferą na hali podczas meczów. Ponadto podopieczni Nikoli Grbicia od początku turnieju świetnie spisywali się na parkiecie, w fazie grupowej pokonali wszystkie drużyny i stracili zaledwie jednego seta. W kolejnej rundzie byli mistrzowie świata pokonali Tunezję, Stany Zjednoczone oraz Brazylię. Z dwiema ostatnimi reprezentacjami walka rozstrzygnęła się w pięciu setach, co pokazało, jak mocny charakter mają Polacy. Wszyscy kibice byli przekonani, że uda się drużynie z Bartoszem Kurkiem na czele zwyciężyć w całym turnieju, niestety w ostatnim spotkanie lepsi okazali się Włosi i to oni ostatecznie podnieśli puchar mistrzostw świata.

Arkadiusz Milik pokrzywdzony przez VAR! To mogło się inaczej skończyć, dramatyczna decyzja

Sonda
Czy Bartosz Kurek to najlepszy polski siatkarz?

Wicemistrzowie świata po zakończonym turnieju spotkali się z premierem - Mateuszem Morawieckim, który jasno wypowiedział się na temat organizacji imprezy za cztery lata. - Ubiegamy się teraz o organizację kolejny mistrzostw świata w siatkówce, za te cztery lata. Liczymy, że otrzymamy ten przywilej, bo pokazaliśmy naprawdę klasę. Jakby ktoś dziesięć lat temu powiedział, że srebro będzie dla nas niewystarczającym kolorem, to użyłbym dosadnych słów... Nie znam drugiej takiej dyscypliny zespołowej, w której by tak Polacy dominowali. Złoto, złoto, srebro - podsumował Morawiecki.

Reprezentacja Polski może już nie zagrać w takim składzie! Były trener wskazuje na wiele zmian

Zobacz także, jak zmieniał się Bartosz Kurek przez lata, w galerii poniżej:

Najnowsze