Siatkówka, reprezentacja Polski, siatkarze, MŚ 2022

i

Autor: FIVB Reprezentacja Polski siatkarzy

Reprezentacja Polski w siatkówce

Reprezentacja Polski może już nie zagrać w takim składzie! Były trener wskazuje na wiele zmian

2022-09-13 16:51

Reprezentacja Polski w siatkówce dopiero co zakończyła zmagania w mistrzostwach świata. Podopieczni Nikoli Grbicia podczas imprezy, której gospodarzem była Polska i Słowenia zdobyła srebrny medal, ulegając w finale bardzo dobrze grającej drużynie Włoch. "Biało-Czerwoni" podczas turniejów w przyszłym roku mogą występować w zupełnie innym składzie niż teraz, wszystko po to, aby zdobyć za dwa lata upragniony medal Igrzysk Olimpijskich.

Zakończyły się mistrzostwa świata w siatkówkę. Reprezentacja Polski, co prawda nie zdobyła trzeci raz z rzędu złotego medalu tej imprezy, ale wicemistrzostwo również jest świetnym wynikiem. Tym bardziej, że w finale podopieczni Nikoli Grbicia grali z rewelacyjnie przygotowanym zespół Włoch. Warto przypomnieć, że w meczach ćwierćfinału i półfinału również nie mieli łatwo i w obu przypadkach spotkania się rozstrzygnęły w pięciu setach, co na pewno miało wpływ na zmęczenie "Biało-Czerwonych w najważniejszym starciu turniej. Mówi się otwarcie, że najważniejszym celem w najbliższych dwóch latach jest zdobycie medalu podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu, które odbędą się w 2024 roku.

Bartosz Kurek podsumowuje siatkarskie MŚ: Nie róbmy tragedii, dla mojego taty finał mundialu to była abstrakcja, dla mnie rzeczywistość 

Sonda
Czy Bartosz Kurek to najlepszy polski siatkarz?

Były trener Waldemar Wspaniały wypowiedział się na temat ewentualnych zmian w kadrze, w przyszłych miesiącach. - Srebrny medal to duży sukces Nikoli Grbicia i jego podopiecznych, ale to wcale nie oznacza, że zawodnicy wywalczyli sobie pewne miejsce w składzie na kolejny sezon, a proces budowania drużyny na lata jest już zakończony. Pół roku do kolejnego zgrupowania to mnóstwo czasu, a potencjał siatkarski jest w Polsce na tyle duży, że przynajmniej na kilku pozycjach może dojść do sporych zmian. Naszym celem jest medal podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku i wszystko powinno być podporządkowane właśnie temu turniejowi - przekazał były szkoleniowiec.

Po tej deklaracji Sebastiana Świderskiego nie ma cienia wątpliwości. Twarde stanowisko, nie ma odwrotu

Były trener polskiej kadry wskazał, kto może wrócić do kadry, a także dostać szansę na debiut. - Na środku siatki na kolejny sezon powinien być już gotowy choćby Karol Urbanowicz, a ten zawodnik ma potencjał, by grać w pierwszym składzie naszej reprezentacji. Do tego sporo będzie się działo na pozycji rozgrywającego, bo spore możliwości ma choćby Jan Firlej. Pytanie co wydarzy się z Fabianem Drzyzgą, bo moim zdaniem, jeśli tylko Asseco Resovia wróci na swój normalny poziom i będzie liczyła się w PlusLidze, to ten zawodnik wciąż ma szansę ponownie zagrać w reprezentacji. Marcin Janusz nie miał przed MŚ wielkiego doświadczenia na tym poziomie, a mimo wszystko spełnił oczekiwania. Pewny miejsca w składzie na kolejny sezon jednak nie jest - podsumował Wspaniały.

Sprzedawali bilety na Polska – Włochy za 11 500 złotych. Szokująca oferta

Zobacz także, jak zmieniał się Bartosz Kurek, w galerii poniżej:

Najnowsze