Polska zorganizuje MŚ w siatkówce w 2027 roku

i

Autor: Cyfrasport Polska zorganizuje MŚ w siatkówce w 2027 roku

Oficjalnie

Kibice siatkówki mogą otwierać szampana! Polska zorganizuje kolejną wielką imprezę, siatkarze są wniebowzięci

2023-09-27 11:44

Kibice siatkówki w Polsce są w ostatnim czasie wyjątkowo rozpieszczani. Polscy siatkarze i siatkarki grają jak z nut i cieszą się z kolejnych sukcesów, a nasz kraj stał się światową stolicą tej dyscypliny. Widać to po najnowszej decyzji FIVB. Światowa federacja ponownie przyznała wielką imprezę Polsce, a polscy kibice i siatkarze są po prostu wniebowzięci.

Polska kolejny raz zorganizuje mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn! Impreza ta ponownie zagości w naszym kraju już w 2027 roku, a oficjalnie ogłosił to w środę (27 września) premier Mateusz Morawiecki. - Siatkówka jest naszym sportem narodowym, a nasz kraj jest domem tej dyscypliny. Mogę dzisiaj oficjalnie ogłosić, że mistrzostwa świata w siatkówce w 2027 roku odbędą się w Polsce - ogłosił szef rządu podczas specjalnej konferencji prasowej. Specjalnym gościem był Bartosz Kurek, kapitan reprezentacji, który przez kontuzję nie poleciał z drużyną do Chin na turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Polska po raz kolejny zorganizuje MŚ w siatkówce

Jestem szczęściarzem, bo nie dość, że robię to, co kocham, to dodatkowo żyję w czasach, gdy polska siatkówka jest na szczycie, a my jesteśmy doceniani. W imieniu drużyny mogę zadeklarować, że zrobimy wszystko, by w 2027 roku przed własną publicznością sięgnąć po złote medale - zadeklarował Kurek. Jest to trzeci raz w ciągu ostatnich lat, kiedy Polska zorganizuje MŚ w siatkówce. Wcześniejsze edycje odbyły się w naszym kraju w 2014 i 2022 roku. Dla polskich siatkarzy będzie to okazja do rewanżu za porażkę w zeszłorocznym finale z Włochami. Z kolei 9 lat temu Biało-Czerwoni wywalczyli przed własną publicznością mistrzostwo świata.

QUIZ: Co wiesz o polskiej siatkówce?

Pytanie 1 z 12
1. Który siatkarz reprezentacji Polski zdobywał złoty medal mistrzostw Europy (2009) i jest obecny podczas imprezy w 2023 roku?
Reprezentacja Polski w siatkówce
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze