Kiedy polscy siatkarze grają kolejny mecz 1/8 finału ME Z kim grają siatkarze następny mecz rywal w 1/8 finału

i

Autor: ART Service Kiedy polscy siatkarze grają kolejny mecz 1/8 finału ME Z kim grają siatkarze następny mecz rywal w 1/8 finału

ME siatkarzy

Kiedy polscy siatkarze grają kolejny mecz 1/8 finału ME Z kim grają siatkarze następny mecz rywal w 1/8 finału

2023-09-06 17:37

Polscy siatkarze poznali rywala w 1/8 finału Mistrzostw Europy. Zagrają z Belgią. Mecz Polska - Belgia w 1/8 finału siatkarzy zostanie rozegrany w Bari. Pierwsza runda mistrzostw Europy siatkarzy była tylko rozgrzewką Biało-Czerwonych przed fazą pucharową turnieju we Włoszech, dokąd nasza ekipa przeniesie się w czwartek. – Nas uważa się za pewniaków do tytułu. A to bardzo niebezpieczne – przestrzega selekcjoner Nikola Grbić. Sprawdź, kiedy grają siatkarze kolejny mecz 1/8 finału ME.

Polscy siatkarze wygrali grupę C Mistrzostw Europy. Wiadomo już zatem, że ich rywalem w 1/8 finału ME będzie Belgia, która zajęła czwarte miejsce w grupie A (za Włochami, Serbią i Niemcami). Mecz Polska - Belgia w 1/8 finału ME siatkarzy zostanie rozegrany w Bari w niedzielę 10 września. Poniżej więcej informacji.

ME siatkarzy: Kiedy gra Polska w 1/8 finału ME Z kim grają siatkarze kolejny mecz?

Trener kadry odrobił szybko lekcję i doskonale wiedział, na których przeciwników mogliśmy wpaść w decydującym etapie zmagań. Przed nami mecz z Belgią, a to kolejny rywal z niższej europejskiej półki. Co dalej? – W ćwierćfinale będzie Serbia, która ostatnio zbiła nas 3:0 w Lidze Narodów – przepowiadał szkoleniowiec i wygląda na to, że miał racje. Jeżeli Polacy pokonają Belgię w 1/8 finału, to w 1/4 finału wpadną pewnie na Serbię. – Teraz będą wzmocnieni kilkoma graczami. Po ewentualnym pokonaniu Serbii wpadniemy na Słowenię w półfinale, a na koniec czekają Francja lub Włochy – przewiduje serbski opiekun drużyny narodowej.

Kiedy grają polscy siatkarze 1/8 finały ME Z kim zagrają siatkarze następny mecz?

Potencjalny półfinał Polska – Słowenia to byłaby powtórka z tego samego etapu imprezy w 2019 i 2021 r. (wtedy ulegliśmy), przy czym ten rywal to prawdziwa zmora Biało-Czerwonych w ME. Eliminował nas z walki o najwyższe miejsca EuroVolleya cztery razy z rzędu od 2015 do 2021 r. Nikola Grbić tonuje nastroje i oczekiwania wobec triumfatorów Ligi Narodów 2023. – Kiedy wygrywa się dużą imprezę w danym sezonie, to w kontekście mistrzostw Europy od razu pada stwierdzenie: To kto zdobędzie srebro? Bo nas uważa się już za pewniaków do tytułu. A to bardzo niebezpieczne – podkreśla trener kadry.

– My możemy przecież odpaść wcześniej i mówię to nie dlatego, bym miał obniżać naszą wartość, ale z tego powodu, że przeciwnicy wzniosą się na wyżyny, by nas pokonać. Wiedzą, że w innym razie nie są w stanie wygrać. A bez względu na wynik, i tak będą w komfortowej sytuacji: albo podbudują się triumfem, albo wspomną jak fajnie było walczyć z wicemistrzami świata. Na takie podejście siatkarzy po drugiej stronie musimy być przygotowani mentalnie. Taki turniej jest trudny właśnie między innymi z tego powodu – uprzedza Grbić.

Z kim grają siatkarze kolejny mecz 1/8 finału ME Kiedy grają siatkarze w 1/8 finału

Mecz Polska - Belgia w 1/8 finału siatkarskich Mistrzostw Europy zostanie rozegrany w niedzielę 10 września 2023 w Bari o godzinie 21. Transmisja TV z ME siatkarzy na TVP 1 i Polsacie Sport.

Kamil Semeniuk o kadrze, Grbiciu i transferze do Perugii
Najnowsze

Materiał sponsorowany