Siatkówka, Liga Narodów, siatkarze, reprezentacja Polski

i

Autor: FIVB Siatkarze reprezentacji Polski

Kiedy zagramy z Iranem w Lidze Narodów? Już wszystko jasne, poznaliśmy dokładny termin

2022-07-11 22:51

Ćwierćfinałowego rywala polskich siatkarzy w Finale Ligi Narodów poznaliśmy w niedzielę 10 lipca. Dzień później organizatorzy imprezy podali dokładny terminarz turnieju w Bolonii. Znamy datę i godzinę meczu Biało-Czerwonych z Iranem.

Polscy siatkarze zakończyli występy w fazie zasadniczej na drugim miejscu, notując 10 zwycięstw i dwie porażki. Taki sam bilans mieli Włosi, którzy zajęli pierwsze miejsce. Podopieczni Nikoli Grbicia z ćwierćfinale zmierza się z Iranem, który zakończył fazę zasadniczą na siódmej pozycji. Właśnie z Persami Biało-Czerwoni ponieśli jedną z dwóch porażek. Przegrali z nimi kilka dni temu w Gdańsku 2:3. W Bolonii nadarza się szybka okazja do rewanżu. Mecz z Iranem odbędzie się 21 lipca o godzinie 21.00 jako ostatni pojedynek ćwierćfinałowy. - Nikt z nas nie będzie traktował tego meczu w kategoriach rewanżu. Z Irańczykami zagraliśmy przez ostatnich kilkanaście lat wiele trudnych spotkań na różnych turniejach. Widać, że mają wielką jakość, są mocni psychicznie i podbudowani zwycięstwem z nami oraz świetnym turniejem, który zagrali w Gdańsku. Dlatego musimy skupiać się na elementach, które są do poprawy u nas – powiedział Paweł Zatorski, libero reprezentacji Polski po zakończeniu turnieju w Gdańsku.

Kiedy poznamy skład kadry siatkarzy na finały Ligi Narodów? Grbić wyjaśnia

Rywalizację ćwierćfinałową Ligi Narodów rozpocznie mecz dwóch potęg – USA zmierzy się z Brazylią 20 lipca o godz. 18.00. Tego samego dnia Włosi zagrają z Holandią (godz. 21.00). Następnego dnia mecz Polaków poprzedzi starcie Francji z Japonią o godz. 18. Mecze półfinałowe odbędą się 23 lipca (godz. 18 i 21), a wielki finał Ligi Narodów (21.00) i mecz o 3 miejsce (18.00) zaplanowano na niedzielę 24 lipca. W przypadlu wygranej z Iranem Polacy zmiezą się z lepszym z pary USA – Brazylia. 

Chemik Police pozyskał nową siatkarkę. Zdobywała medal na mistrzostwach Europy

Marcin Janusz opowiada o sile kadry siatkarzy
Sonda
Liga Narodów siatkarzy 2022 - jak oceniasz szansę na zwycięstwo Polaków w turnieju?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze