Martyna Łukasik

i

Autor: Cyfra Sport Martyna Łukasik

Dramat siatkarki

Kolejna kontuzja przed siatkarskimi mistrzostwami świata. PZPS wydał oświadczenie, nie ma odwrotu

2022-08-13 12:38

W nadchodzących miesiącach rozegrane zostaną mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn oraz kobiet. Niestety, obaj selekcjonerzy muszą zmagać się z pewnymi problemami. Niedawno zadecydowano, że Wilfredo Leon nie będzie wstanie pomóc Polakom na mistrzostwach, gdyż nie zdąży odbudować formy. Teraz z podobnego powodu z mistrzostw zrezygnować musi siatkarka Martyna Łukasik, która odniosła kontuzję. PZPS wydał komunikat w tej sprawie.

Mistrzostwa świata siatkarzy zaczynają się już pod koniec sierpnia i zostaną rozegrane w Polsce i Słowenii. Niespełna miesiąc później ruszą mistrzostwa świata siatkarek, które także zostaną rozegrane w dwóch krajach – jednym z nich ponownie będzie Polska, której towarzyszyć będzie Holandia. Pod koniec lipca selekcjoner Stefano Lavarini podał skład 15 zawodniczek, które rozpoczęły przygotowania do turnieju. Niestety, z jednej z nich Włoch będzie musiał zrezygnować, a wszystko z powodu kontuzji. Jak podał PZPS, Martyna Łukasik nie będzie w stanie trenować w najbliższym czasie i nie ma pewności, że zdoła wyzdrowieć do czasu mistrzostw.

Zmysłowa polska siatkarka zrzuciła ubrania i pokazała ponętne ciało. Widoki, których nie da się zapomnieć, ciało bogini

Wilfredo Leon po powrocie z igrzysk Tokio 2020

Dramat Martyny Łukasik. Stefano Lavarini traci zawodniczkę

Martyna Łukasik na co dzień występuje w jednej z czołowych drużyn w Polsce – Grupa Azoty Chemik Police. Początkowo znalazła się ona w gronie 15 zawodniczek, które miały przygotowywać się do mistrzostw świata w Polsce i Holandii. Teraz jej występ został niestety wykluczony. – Badania ujawniły, że stan zdrowia Martyny Łukasik uniemożliwia jej dalsze treningi i pracę na zgrupowaniu, a także nie daje gwarancji na pełną dyspozycję siatkarki w tegorocznym czempionacie. Sztab medyczny przeprowadził liczne konsultacje na podstawie których zdecydował, że Martyna Łukasik nie zostanie włączona do ostatniej fazy przygotowań, a najbliższe tygodnie poświęci na pełną regenerację organizmu – przekazano w komunikacie PZPS.

Legenda polskiej siatkówki wprost o Wilfredo Leonie. Klarowna wypowiedź przed mistrzostwami, nie ma co do tego wątpliwości

 – W związku z tym Martyna Łukasik nie weźmie udziału w FIVB Mistrzostwach Świata 2022 w piłce siatkowej kobiet, których Polska jest współgospodarzem – podkreślono w oświadczeniu. Ostatecznie jednak Stefano Lavarini nie musi powoływać dodatkowej siatkarki. Na mistrzostwa pojedzie ostatecznie 14 zawodniczek, czyli tyle, ile obecnie jest zgłoszonych na zgrupowanie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze