Martyna Łukasik

i

Autor: Cyfra Sport Martyna Łukasik

Dramat siatkarki

Kolejna kontuzja przed siatkarskimi mistrzostwami świata. PZPS wydał oświadczenie, nie ma odwrotu

2022-08-13 12:38

W nadchodzących miesiącach rozegrane zostaną mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn oraz kobiet. Niestety, obaj selekcjonerzy muszą zmagać się z pewnymi problemami. Niedawno zadecydowano, że Wilfredo Leon nie będzie wstanie pomóc Polakom na mistrzostwach, gdyż nie zdąży odbudować formy. Teraz z podobnego powodu z mistrzostw zrezygnować musi siatkarka Martyna Łukasik, która odniosła kontuzję. PZPS wydał komunikat w tej sprawie.

Mistrzostwa świata siatkarzy zaczynają się już pod koniec sierpnia i zostaną rozegrane w Polsce i Słowenii. Niespełna miesiąc później ruszą mistrzostwa świata siatkarek, które także zostaną rozegrane w dwóch krajach – jednym z nich ponownie będzie Polska, której towarzyszyć będzie Holandia. Pod koniec lipca selekcjoner Stefano Lavarini podał skład 15 zawodniczek, które rozpoczęły przygotowania do turnieju. Niestety, z jednej z nich Włoch będzie musiał zrezygnować, a wszystko z powodu kontuzji. Jak podał PZPS, Martyna Łukasik nie będzie w stanie trenować w najbliższym czasie i nie ma pewności, że zdoła wyzdrowieć do czasu mistrzostw.

Zmysłowa polska siatkarka zrzuciła ubrania i pokazała ponętne ciało. Widoki, których nie da się zapomnieć, ciało bogini

Wilfredo Leon po powrocie z igrzysk Tokio 2020

Dramat Martyny Łukasik. Stefano Lavarini traci zawodniczkę

Martyna Łukasik na co dzień występuje w jednej z czołowych drużyn w Polsce – Grupa Azoty Chemik Police. Początkowo znalazła się ona w gronie 15 zawodniczek, które miały przygotowywać się do mistrzostw świata w Polsce i Holandii. Teraz jej występ został niestety wykluczony. – Badania ujawniły, że stan zdrowia Martyny Łukasik uniemożliwia jej dalsze treningi i pracę na zgrupowaniu, a także nie daje gwarancji na pełną dyspozycję siatkarki w tegorocznym czempionacie. Sztab medyczny przeprowadził liczne konsultacje na podstawie których zdecydował, że Martyna Łukasik nie zostanie włączona do ostatniej fazy przygotowań, a najbliższe tygodnie poświęci na pełną regenerację organizmu – przekazano w komunikacie PZPS.

Legenda polskiej siatkówki wprost o Wilfredo Leonie. Klarowna wypowiedź przed mistrzostwami, nie ma co do tego wątpliwości

 – W związku z tym Martyna Łukasik nie weźmie udziału w FIVB Mistrzostwach Świata 2022 w piłce siatkowej kobiet, których Polska jest współgospodarzem – podkreślono w oświadczeniu. Ostatecznie jednak Stefano Lavarini nie musi powoływać dodatkowej siatkarki. Na mistrzostwa pojedzie ostatecznie 14 zawodniczek, czyli tyle, ile obecnie jest zgłoszonych na zgrupowanie.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze