Siatkówka, Vital Heynen, trener, reprezentacja siatkarzy, Liga Narodów

i

Autor: FIVB Vital Heynen, trener reprezentacji Polski siatkarzy

Liga Narodów, Polska – Brazylia 0:3. Vital Heynen: Zaskoczyli nas wszystkim [SKRÓT MECZU]

2021-06-11 23:32

Była walka, ale dominacja Brazylii w najważniejszych momentach meczu z Polską w Lidze Narodów siatkarzy nie podlegała w piątkowy wieczór dyskusji. Kluczowe elementy działały w ekipie Canarinhos, w naszej zbyt dużo nie grało, byśmy mogli nawiązać walkę z mistrzami olimpijskimi, począwszy od jakości w piłkach sytuacyjnych, a na skuteczności ataku skończywszy. – Brazylia była wyraźnie lepsza, koniec, kropka. Czy nas czymś zaskoczyła? Wszystkim – skomentował Vital Heynen, trener reprezentacji Polski, po porażce 0:3.

Tragedii oczywiście nie ma, chociaż Biało-Czerwoni zaliczyli drugą porażkę i spadli na drugie miejsce w Lidze Narodów. Teraz mają trzy dni przerwy zanim we wtorek wrócą na parkiet w Rimini. Mają więc sporo czasu na przemyślenia, tym bardziej że selekcjoner Vital Heynen powiedział, iż po dziewięciu spotkaniach będzie chciał w pewien sposób zweryfikować grę podopiecznych i wnioski przełożyć na ustawienia personalne w ostatnich sześciu spotkaniach zasadniczej fazy turnieju. – W pierwszych dwóch setach mieliśmy sporo szans na zdobywanie punktów, ale nie umieliśmy ich wykorzystać, podczas gdy Brazylijczycy nie mieli z tym żadnego problemu – skomentował mecz z „Kanarkami” trener Heynen. – Z tego robiła się pięcio- lub sześciopunktowa różnica, a gdybyśmy grali jak trzeba, powinniśmy iść równo z rywalem. Z kolei w drugim secie na początku szliśmy równo, a moim zdaniem powinniśmy wtedy być kilka punktów na prowadzeniu. Ponownie nie wykorzystywaliśmy okazji. Druga partia była szansą na powrót do gry, ale tego nie zrobiliśmy – podkreślał belgijski selekcjoner.

Kamil Semeniuk: Sodówka nie uderzyła mi do głowy

Bartosz Bednorz po meczu Polska – Bułgaria: W końcu czuję się dobrze na boisku

– Brazylia była wyraźnie lepsza, koniec, kropka. Czy nas czymś zaskoczyła? Wszystkim. Wymówka w stylu, że po łatwych meczach przyszedł trudny przeciwnik jest słaba. Wolę podsumować, że Brazylia okazała się po prostu lepsza od nas – dodał Heynen. – Grają dwa najwyżej sklasyfikowane zespoły światowego rankingu i ta drużyna, która jest wyżej, zwyciężyła, to wszystko co mogę powiedzieć. W Lidze Narodów gramy piętnaście spotkań. Dla mnie było jasne, że w pierwszych dziewięciu damy szansę gry wielu zawodnikom i wyciągniemy wnioski. W tym okresie zaliczyliśmy siedem zwycięstw i jestem z tego zadowolony. Musimy z dzisiejszego meczu wyciągnąć lekcję. Powiedziałem, że po dziewięciu meczach zacznę się zastanawiać jak budować ten team, to dlatego w dotychczasowych starciach czas gry był równo dzielony na zawodników. Teraz już nie będzie to tak wyglądać, że wszyscy zagrają po równo, to zostanie zróżnicowane, ale to nie znaczy, że nie będę wciąż pracował z dziewiętnastoma siatkarzami do ostatniego dnia Ligi Narodów. I potem zdecyduję, jaka dwunastka pojedzie na igrzyska – wyjaśnił Heynen.

Liga Narodów, Polska - Brazylia. To wcale nie Vital Heynen ostatni pokonał Canarinhos. „Jestem jedynym, który nie przegrał z Brazylijczykami"

Liga Narodów, Polska – Brazylia 0:3, oto skrót meczu w załączonym materiale wideo:

Najnowsze