Dał nam przykład Antiga, jak zwyciężać mamy

Autor: Tomasz Radzik Dał nam przykład Antiga, jak zwyciężać mamy

Liga Światowa: Polska - Rosja 3:2! Horror w Kazaniu. Zadecydował tie-break

2015-06-21 11:23

Mecz Rosja - Polska w Kazaniu był czwartym starciem obu ekip w tegorocznej Lidze Światowej. Biało-czerwoni - podobnie jak w trzech poprzednich spotkaniach - tym razem też wygrali, ale po prawdziwym horrorze! Potrzeba było gry na przewagi w tie-breaku, by wyłonić zwycięzcę, i na szczęście górą okazali się podopieczni Stephane'a Antigi.

Po Rosjanach od początku widać było, że są żądni pierwszego zwycięstwa w tegorocznej Lidze Światowej. Pierwszego seta wygrali wysoko, bo do 19, i dali wyraźny sygnał, że Polakom nie będzie tak łatwo jak dzień wcześniej, kiedy to wygrali 3:1.

ROSJANIE CHCĄ NAM ZABRAĆ WILFREDO LEONA!

Dwa kolejne sety zakończyły się jednak zwycięstwami podopiecznych Stephane'a Antigi i wydawało się, że powtórzy się scenariusz pierwszego meczu w Kazaniu. Wówczas biało-czerwoni też przegrali pierwszą partię, ale w trzech kolejnych nie dali rywalom szans. Tym razem było jednak inaczej. Gospodarze pewnie zwyciężyli w czwartym secie i doprowadzili do tie-breaka.

Ten od samego początku był niezwykle zacięty. Obie ekipy grał punkt za punkt, ale pod koniec to Rosjanie częściej się mylili, dzięki czemu Polska mogła odnieśc swoje szóste zwycięstwo w Lidze Światowej. Rosja zaś wciąż jest bez wygranej, a na koncie ma zaledwie dwa punkty.

ROSJA  - POLSKA 2:3 (25:19, 21:25, 24:26, 25:20, 14:16)

Rosja: Paweł Moroz, Igor Kołodinski, Andriej Aszczew, Artem Wolwicz, Siergiej Sawin, Jewgienij Siwożelez, Aleksiej Wierbow, Siergiej Antipkin, Aleksiej Spiridonow, Maksim Michajłow, Aleksiej Obmoczajew, Artem Smoljar, Dmitrij Ilinych, Denis Birjukow.

Polska: Bartosz Kurek, Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Paweł Zatorski, Bartosz Bednorz, Rafał Buszek, Piotr Gacek, Marcin Możdżonek, Andrzej Wrona, Grzegorz Łomacz, Jakub Jarosz.