Maciej Muzaj złapał w Rosji koronawirusa. Chorował tydzień. „Bóle mięśni szczególnie dokuczały”

2020-10-13 10:44 Marek Żochowski
Siatkówka, Maciej Muzaj, siatkarz, Ural Ufa
Autor: TV Start Maciej Muzaj szykuje się do zagrywki

Od kilkunastu dni zespół siatkarzy rosyjskiego Uralu Ufa gra rezerwami i łatwo przegrywa mecze, a w składzie ma ledwie dziesięciu zdolnych do gry zawodników. Mimo że klub nie wydał oficjalnego komunikatu, „Super Express” dowiedział się, że doszło do zakażenia wielu graczy koronawirusem i że niestety jest wśród nich Maciej Muzaj. Reprezentant Polski potwierdza to w rozmowie z nami.

W dwóch kolejnych spotkaniach (porażki do zera z Kuzbassem i Zenitem St. Petersburg) Muzaj nie wyszedł na parkiet, nie było go w ogóle w składzie. Jak doszło do zakażenia? – Robiłem rutynowe testy przed meczem (w lidze rosyjskiej to obowiązkowe – red.) i dostałem pozytywny wynik – opowiada Muzaj „Super Expressowi”. – Musiałem zostać w domu, przechorowałem to, czuję się już lepiej. Siedzę na kwarantannie od poprzedniego wtorku, czyli już tydzień. W trakcie choroby czułem się osłabiony, bolała mnie głowa, miałem katar, straciłem smak, odczuwałem także mocne bóle mięśni. Te ostatnie mi szczególnie dokuczały. Nie było gorączki ani problemów z oddychaniem – relacjonuje.

Mariusz Wlazły ma koronawirusa! Jednak Trefl Gdańsk mimo wszystko będzie grał

Na szczęście sprawy idą u Muzaja ku lepszemu. Otrzymał już jeden negatywny test na koronawirusa. W środę 14 października ma zrobić kolejny, po którym – w przypadku dobrego rezultatu – będzie mógł wrócić do treningu. – Teraz jest mi już lepiej, czuję, że to ze mnie schodzi, ale wciąż jestem mocno zmęczony chorowaniem – podsumowuje reprezentacyjny siatkarz.

Zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala w Zgierzu. Mówi o strachu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze