Mariusz Wlazły ma koronawirusa! Jednak Trefl Gdańsk mimo wszystko będzie grał

2020-10-12 18:58
Mariusz Wlazły wybrany został na nowego kapitana Trefla Gdańsk
Autor: Trefl Gdańsk Mariusz Wlazły wybrany został na nowego kapitana Trefla Gdańsk

W ubiegłym tygodniu koronawirusa wykryto u trenera siatkarzy Trefla Gdańsk Michała Winiarskiego. Został odizolowany, a ci gracze drużyny, którzy przeszli bez zakażenia okres letni (wówczas było kilkanaście pozytywnych wyników), zostali dodatkowo przebadani. Wyniki nie były pomyślne. Dwóch z trzech zawodników oraz członek sztabu otrzymali dodatnie rezultaty – jednym z zakażonych SARS-CoV-2 jest niestety gwiazdor Trefla Mariusz Wlazły.

Klub z Gdańska wydał w tej sprawie specjalny komunikat. Podkreślił przy okazji, że ponieważ większość zawodników nie jest zakażona, dojdzie do zaplanowanego na srodę meczu PlusLigi ze Skrą Bełchatów. Drużynę „gdańskich lwów” poprowadzi asystent Michała Winiarskiego Roberto Rotari, a w składzie zabraknie dwóch graczy - Mariusza Wlazłego oraz drugiego zakażonego, Niemca Moritza Reicherta. 12 zawodników i trzech członków sztabu, którzy przeszli przez zakażenie w trakcie okresu przygotowawczego mogło normalnie trenować i spotykać się w hali. U żadnej z osób nie pojawiły się niepokojące objawy.

Czarnogórski trener siatkarzy z Zawiercia zaimponował. Igor Kolaković wypowiedział się płynną polszczyzną! [WIDEO]

Trefl wydał komunikat, w którym czytamy m.in.: „W związku z dodatnim wynikiem testu na obecność SARS-CoV-2, który w minioną środę otrzymał trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski, z końcem tygodnia oraz w weekend badania przeprowadzane mieli pozostali członkowie sztabu i zawodnicy, którzy nie byli zakażeni w trakcie okresu przygotowawczego (łącznie pięć osób). Testy przeprowadzono także pięciu osobom z administracji klubu, które mają najbliższy kontakt z drużyną. Klub poznał już większość rezultatów tych badań. Niestety, dwóch z trzech zawodników, a także jeszcze jeden członek sztabu otrzymali wyniki dodatnie. Zakażenie SARS-CoV-2 stwierdzono także u dwóch osób z administracji, dwie osoby pracujące w klubie otrzymały wyniki ujemne, a jeden rezultat nie jest jeszcze znany (…)

W Vervie Warszawa wciąż zbyt wielu zakażonych siatkarzy. Sobotni mecz z Treflem odwołany

Wśród zawodników zakażenie SARS-CoV-2 stwierdzono także u kapitana drużyny Mariusza Wlazłego i przyjmującego Moritza Reicherta. Jeden z siatkarzy otrzymał wynik ujemny. W sztabie szkoleniowym niestety jedna z dwóch badanych osób także otrzymała rezultat pozytywny, potwierdzający zakażenie. Dodatni wynik testu otrzymały również dwie osoby z administracji klubu. W przypadku dwóch osób z biur klubu testy dały rezultaty ujemne, a jeden wynik nie jest jeszcze znany.

Siatkarz reprezentacji Polski zakażony koronawirusem

Cztery z pięciu osób, które otrzymały dodatnie wyniki testów miały takie objawy zakażenia jak dreszcze, ból głowy, osłabienie, bóle mięśni i stawów. Jedna osoba przechodzi zakażenie bezobjawowo. Dolegliwości występowały głównie przez 2-3 dni, teraz wszystkie zakażone osoby czują się już dobrze i są w izolacji domowej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeśli nie wystąpią już u nich żadne objawy zakażenia, izolacja zostanie zakończona po 10 dniach od otrzymania wyniku testu”.

Zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala w Zgierzu. Mówi o strachu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze