Siatkówka, Malwina Smarzek, kadra, siatkarkki, skład

i

Autor: PZPS Malwina Smarzek w pierwotnym składzie kadry i obecne zestawienie atakujących reprezentacji - już bez niej

Malwina Smarzek zniknęła z listy siatkarskich kadrowiczek. Sama o to poprosiła

2022-05-04 12:51

Jak poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej, trener reprezentacji Polski kobiet Stefano Lavarini, w porozumieniu z Pionem Szkolenia PZPS podał listę 25 zawodniczek na rozgrywki Siatkarskiej Ligi Narodów 2022. W zestawieniu, które zostało przekazane przez federację, brakuje Malwiny Smarzek. Jak się dowiedzieliśmy, stało się to na prośbę samej zawodniczki.

Siatkarki rozpoczynają obóz w Szczyrku 7 maja. Niewykluczone, że od razu będzie razem z podopiecznymi nowy selekcjoner. Novara, zespół Stefano Lavariniego, zakończył zmagania w play-off ligi włoskiej, nie wchodząc do finału. W nim grają ekipy polskich kadrowiczek Joanny Wołosz – Conegliano i Magdaleny Stysiak – Monza. One dojadą później, podobnie jak uczestniczące w walce o medale Tauron Ligi reprezentantki z Chemika Police, Developresu Rzeszów i obu klubów łódzkich. Kluczowymi imprezami tego roku dla Lavariniego i jego ekipy są jesienne mistrzostwa świata, które odbędą się w Holandii i w Polsce oraz Liga Narodów. I właśnie na te drugie zawody powołano obecnie 25 siatkarek.

Oto finalna kadra siatkarzy na Ligę Narodów. Grbić skreślił pięć nazwisk

Sebastian Świderski opowiada jak wybierano trenerów siatkarskich reprezentacji

Nie ma w tej grupie Malwiny Smarzek, atakującej, którą pierwotnie wskazał Lavarini w szerszym składzie w połowie kwietnia. Zastąpiła ją Weronika Sobiczewska. Smarzek grała w tym sezonie w rosyjskim Lokomotiwie Kaliningrad, potem wróciła do kraju pod presją opinii publicznej, już w trakcie wojny w Ukrainie, po czym znalazła się w zespole rzeszowskiego Developresu. Ostatnio na trybunach w Łodzi pojawił się nieprzychylny transparent skierowany w stronę zawodniczki, „zachęcający” ją do powrotu do Rosji.

Startuje wielki finał PlusLigi Zaksa Kędzierzyn – Jastrzębski Węgiel. Faworyt ma rachunki do wyrównania [SKŁADY, TERMINARZ, WIDEO]

– Malwina Smarzek została wykreślona z listy kadrowiczek i stało się to na jej prośbę, którą zaakceptował trener Lavarini. Poprosiła o nieuwzględnianie jej. Powodów nie znam – mówi „SE” rzecznik PZPS Mariusz Szyszko. – Chodzi o obecność w składzie na Ligę Narodów, nie przesądza to o udziale w dalszej części sezonu reprezentacyjnego – zastrzega przedstawiciel związku.

Reprezentacja Polski kobiet na Siatkarską Ligę Narodów 2022:

Rozgrywające

Alicja Grabka

Martyna Łazowska

Katarzyna Wenerska

Joanna Wołosz

Atakujące

Karolina Drużkowska

Weronika Sobiczewska

Magdalena Stysiak

Przyjmujące

Martyna Czyrniańska

Paulina Damaske

Monika Fedusio

Zuzanna Górecka

Martyna Łukasik

Julita Piasecka

Olivia Różański

Weronika Szlagowska

Środkowe

Klaudia Alagierska

Aleksandra Gryka

Magdalena Jurczyk

Agnieszka Kąkolewska

Anna Stencel

Iga Wasilewska

Kamila Witkowska

Libero

Justyna Łysiak

Maria Stenzel

Aleksandra Szczygłowska

Sonda
Czy polskie siatkarki odniosą sukces na mistrzostwach świata?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze