Siatkówka, mistrzostwa Europy 2021, Polska, reprezentacja Polski, siatkarze

i

Autor: CEV Reprezentacja Polski siatkarzy w ME 2021

Oto finalna kadra siatkarzy na Ligę Narodów. Grbić skreślił pięć nazwisk

2022-05-04 9:30

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami trener reprezentacji Polski siatkarzy Nikola Grbić podał ostateczny skład kadry na rozpoczynające się w czerwcu rozgrywki Ligi Narodów. Z 30 nazwisk poprzednio awizowanych przez selekcjonera na placu boju pozostało dwudziestu pięciu zawodników.

Polska będzie współorganizatorem mistrzostw świata 2022 mężczyzn i to jest docelowa impreza tego roku dla Grbicia i jego podopiecznych. Turniej odbędzie się na przełomie sierpnia i września w naszym kraju, w Słowenii i być może we Włoszech. Rywalami Biało-Czerwonych w grupie C są USA, Meksyk i Bułgaria. Wszystkie mecze naszej kadry odbędą się nad Wisłą. Polska będzie m.in. gospodarzem spotkań półfinałowych i o medale. Wcześniej, w czerwcu i lipcu, naszych siatkarzy czekają zmagania w Lidze Narodów, a niedawno ogłoszono, że finałowy turniej tej rywalizacji odbędzie się między 20 a 24 lipca w Bolonii z udziałem ośmiu drużyn.

Startuje wielki finał PlusLigi Zaksa Kędzierzyn – Jastrzębski Węgiel. Faworyt ma rachunki do wyrównania [SKŁADY, TERMINARZ, WIDEO]

Sebastian Świderski opowiada jak wybierano trenerów siatkarskich reprezentacji

W kadrze Grbicia powołanej kilka tygodni temu uwagę zwracała nieobecność dotychczas pierwszego rozgrywającego drużyny narodowej, dwukrotnego mistrza świata Fabiana Drzyzgi. Grbić ma inną koncepcję, w której nie widzi doświadczonego siatkarza i mało prawdopodobne, by mógł się pojawić w późniejszym etapie, czyli znaleźć w ekipie na MŚ.

Wilfredo Leon skazany na cierpienie. Niepokojące doniesienia o siatkarzu, musi walczyć z bólem

Tymczasem selekcjoner podał nazwiska 25 siatkarzy wybranych na Ligę Narodów. W stosunku do poprzednio publikowanej listy zabrakło: środkowego Krzystofa Rejno, atakujących Bartłomieja Bołądzia i Kewina Sasaka oraz przyjmujących Piotra Orczyka i Jakuba Szymańskiego. Nie ma więc w obecnych personalnych wyborach Serba żadnych zaskoczeń.

Kadra siatkarzy na Ligę Narodów 2022 – reprezentacja Polski

ROZGRYWAJĄCY

Jan Firlej

Marcin Janusz

Łukasz Kozub

Grzegorz Łomacz

ŚRODKOWI

Mateusz Bieniek

Norbert Huber

Karol Kłos

Jakub Kochanowski

Mateusz Poręba

Karol Urbanowicz

ATAKUJĄCY

Karol Butryn

Łukasz Kaczmarek

Bartosz Kurek

Maciej Muzaj

PRZYJMUJĄCY

Bartosz Bednorz

Tomasz Fornal

Bartosz Kwolek

Wilfredo Leon

Bartłomiej Lipiński

Kamil Semeniuk

Rafał Szymura

Aleksander Śliwka

LIBERO

Jakub Popiwczak

Kamil Szymura

Paweł Zatorski

Sonda
Czy Nikola Grbić podjął dobrą decyzję o braku powołania dla Fabiana Drzyzgi?
Najnowsze