Siatkówka, mistrzostwa Europy 2021, Polska, reprezentacja Polski, siatkarze

i

Autor: CEV Reprezentacja Polski siatkarzy w ME 2021

Znamy kadrę siatkarzy. Trener Nikola Grbić podał listę, nie ma jednego ważnego nazwiska!

2022-04-15 12:23

Nowy trener reprezentacji Polski siatkarzy Nikola Grbić ogłosił powołania na sezon kadrowy 2022. Listę siatkarzy opublikował Polski Związek Piłki Siatkowej. Imprezą docelową podopiecznych Serba będą mistrzostwa świata seniorów, które na przełomie sierpnia i września odbędą się m.in. w Polsce. Na liście nie zabrakło niespodzianek!

W końcu marca przedstawiciele PZPS byli u Grbicia w Perugii, by dogadać szczegóły współpracy i przygotowywać sezon reprezentacyjny z nowym selekcjonerem. Jego zespół w tej chwili bierze udział w półfinale ligi włoskiej i od wyniku starć z Modeną zależy zapewne, kiedy Serb pojawi się w Polsce. Na razie w rywalizacji do trzech zwycięstw 1–0 prowadzi rywal Grbicia, Leona i spółki. Drugie spotkanie w niedzielę 17 kwietnia. Wiadomo, że Perugia odpadłą z Ligi Mistrzów, trener nie będzie więc szykował klubu do walki pucharowej 22 maja. Jeśli z kolei Perugia awansowałaby do finału Serie A, to Grbić byłby wolny najpóźniej 15 maja – to ostatni termin finału w Italii. Jeśli zaś ekipa serbskiego szkoleniowca nie awansuje do walki o złoto, będzie to wiadome najwcześniej 20 kwietnia, a najpóźniej 27 kwietnia.

Wielki kryzys w Jastrzębskim Węglu. Trener mistrzów Polski Andrea Gardini stracił pracę!

Sebastian Świderski opowiada jak wybierano trenerów siatkarskich reprezentacji

– Pracowałem już z reprezentacją, więc wiem jak wiele rzeczy trzeba przygotować, jak długa jest lista formalności, ile zajmuje organizowanie meczów i treningów – mówił Grbić, kiedy odwiedzili go działacze związku. – Będziemy się zajmować wszystkim we właściwej kolejności. Z objęciem swoich obowiązków w Polsce nie mogę czekać do skończenia pracy we Włoszech – podkreślał selekcjoner.

Znamy szczegóły MŚ 2022 w siatkówce! Polscy kibice będą zachwyceni, zdradzono plany turnieju

Jak okazało się w tym tygodniu, Polska będzie współorganizatorem mistrzostw świata 2022 mężczyzn i to jest docelowa impreza tego roku dla Grbicia i jego podopiecznych. Turniej odbędzie się na przełomie sierpnia i września. Rywalami Biało-Czerwonych w grupie C są USA, Meksyk i Bułgaria. Wszystkie mecze naszej kadry odbędą się nad Wisłą. Polska będzie m.in. gospodarzem spotkań półfinałowych i o medale. Wcześniej, w czerwcu i lipcu, naszych siatkarzy czekają zmagania w Lidze Narodów.

W kadrze Grbicia uwagę zwraca nieobecność dotychczas pierwszego rozgrywającego drużyny narodowej, dwukrotnego mistrza świata Fabiana Drzyzgi, choć pozostał inny weteran Grzegorz Łomacz. Serb podał listę 29 zawodników, z którymi chce rozpocząć pracę i których wraz ze sztabem bierze pod uwagę przy wyborze 25 graczy na Ligę Narodów 2022. Ostateczny termin ogłoszenia listy nazwisk na LN to 3 maja.

Kadra siatkarzy na sezon 2022 – reprezentacja Polski

ROZGRYWAJĄCY

Jan Firlej

Marcin Janusz

Łukasz Kozub

Grzegorz Łomacz

ŚRODKOWI

Mateusz Bieniek

Norbert Huber

Karol Kłos

Jakub Kochanowski

Mateusz Poręba

Krzysztof Rejno

Karol Urbanowicz

ATAKUJĄCY

Bartłomiej Bołądź

Karol Butryn

Łukasz Kaczmarek

Bartosz Kurek

Maciej Muzaj

PRZYJMUJĄCY

Bartosz Bednorz

Tomasz Fornal

Bartosz Kwolek

Wilfredo Leon

Bartłomiej Lipiński

Piotr Orczyk

Kamil Semeniuk

Jakub Szymański

Rafał Szymura

Aleksander Śliwka

LIBERO

Jakub Popiwczak

Kamil Szymura

Paweł Zatorski

Trener Grbić podał także skład sztabu, z którym rozpocznie współpracę. Szkoleniowiec zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian również na ławce trenerskiej.

SZTAB KADRY SIATKARZY

Nikola Grbić – trener

Paweł Rusek – trener asystent

Adam Swaczyna – trener asystent

Piotr Pietrzak – trener przygotowania motorycznego

Bartosz Wojtal – trener przygotowania motorycznego

Jan Sokal – lekarz prowadzący

Paweł Brandt – fizjoterapeuta

Tomasz Pieczko – fizjoterapeuta

Marcin Nowakowski – trener współpracujący/statystyk

Kamil Nalepka – trener współpracujący/statystyk

Andrzej Wołkowycki – kierownik drużyny

Sonda
Czy Nikola Grbić poprowadzi Polaków do wielkich sukcesów?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany