Siatkówka, mistrzostwa Europy 2021, Michał Kubiak

i

Autor: CEV Michał Kubiak w czasie meczu z Rosją

ME siatkarzy, Polska - Rosja. Michał Kubiak: To przechodzi ludzkie pojęcie [SKRÓT MECZU]

2021-09-14 23:32

– Mecz podobał się chyba wszystkim, a mnie najbardziej to, co działo się na trybunach – przyznał kapitan reprezentacji Polski siatkarzy Michał Kubiak po pokonaniu 3:0 Rosji w ćwierćfinale mistrzostw Europy siatkarzy w Gdańsku. Teraz nasi zawodnicy jada do Katowic, gdzie w sobotę i niedzielę rozegrają mecze o medale EuroVolley 2021.

– Takich chwil nie zapomina się do końca życia. Ta atmosfera w hali jest taka, jak nigdzie na świecie. To co się dziej u nas, przechodzi ludzkie pojęcie. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy grać przed własną publicznością. Nie wiem czy zrealizowaliśmy cel minimum czy maksimum, chcieliśmy się na tym turnieju cieszyć siatkówką i jeszcze chwilę tym, że możemy spędzić ze sobą trochę czasu – podkreślił Kubiak, dla którego ten mecz był kolejnym w tym turnieju, w którym gra coraz lepiej. Na początku zawodów były wobec przyjmującego Panasonic Panthers pewne zastrzeżenia, szczególnie jeśli chodzi o grę w ataku. Kubiak zamyka powoli usta krytykom grając tak jak przeciwko Rosji. Zaliczył 6 pkt, miał niezłą skuteczność i dobrze przyjmował.

Aleksander Śliwka: To fenomenalne, byliśmy w euforii

ME siatkarzy. Wilfredo Leon: Ja też jestem ciekaw czy ktoś może tu z nami wygrać

– Nasza gra to jest to, co chcieliśmy tu prezentować. Chociaż trudno jest nam z boiska ocenić własne poczynania na gorąco. Zagraliśmy mecz, w którym wszystko od początku mieliśmy pod kontrolą. Z tego się cieszymy. Mieć pod kontrolą od początku do końca spotkanie z Rosjanami to duża sztuka. Zagraliśmy równie pewnie jak w ostatnich trzech setach w Rimini (Liga Narodów, wygrana 3:1 – red.) – podsumował kapitan reprezentacji Polski.

Sonda
Czy oglądasz mecze reprezentacji Polski w siatkówce?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze