ME siatkarzy. Polska - Czechy, wynik 3:1. Polacy w ćwierćfinale! Teraz Słowacja!

2011-09-14 22:04

Reprezentacja Polski siatkarzy w ćwierćfinale mistrzostw Europy! Po "taktycznej" porażce ze Słowakami - by w półfinale uniknąć starcia z Rosją - biało-czerwoni skazali się na grę w barażu o awans do 1/4 turnieju. Wszystko poszło zgodnie z planem, choć decydujący dla losów meczu trzeci set był siatkarską wojną, w której obroniliśmy aż pięć piłek setowych! Ostatecznie Polacy zwyciężyli 3:1. Jutro o 18:00 w walce o półfinał ponownie zmierzą się ze Słowacją, która wygrała naszą grupę.

W pierwszym secie Polacy zachowali zimną krew w końcówce i wygrali 25:23.

W drugiej partii biało-czerwoni prowadzili już 22:19, po to, by... przegrać 22:25! To oznaczało remis 1:1.

Czesi nabrali wiatru w żagle i w trzecim secie mieli już nawet sześciopunktową przewagę (18:12, 19:13 i 20:14). Jednak Polacy ambitnie walczyli do końca. Doprowadzili do remisu 22:22 i wtedy... zaczęła się siatkarska wojna! Nasi siatkarze obronili cztery piłki setowe. Kiedy sami mieli okazję zakończyć seta, także ją zmarnowali. Czesi mieli wówczas piątą piłkę setową. Bartosz Kurek wyrównał, a - po tym jak nasz potrójny blok zatrzymał rywali - chwilę później zapewnił Polakom upragniony punkt na wagę zwycięstwa w trzeciej partii! 31:29.

Nasza kadra nie wypuściła szansy z rąk, w ostatnim secie pewnie wygrywając 25:18, a w całym meczu 3:1.