Jak pokonamy Zenit, wyjdziemy na swoje

i

Autor: CEV Jak pokonamy Zenit, wyjdziemy na swoje

Media: Kolejny cios Ukrainy wymierzony w Rosję. Takiego zastępstwa jeszcze nie było, to zaboli

2022-04-14 18:04

Sportowych sankcji nakładanych na rosyjski sport nie ma końca. Ta będzie wyjątkowo bolesna. Już wiemy, że Rosjanie nie zorganizują siatkarskich mistrzostw świata. Wiele wskazuje na to, że poznaliśmy już też zespół, który zastąpi Rosję w roli uczestnika turnieju na halach w Polsce i Słowenii. Jak dowiedział się serwis WP SportoweFakty – miejsce Rosji zajmie reprezentacja Ukrainy.

W czwartkowy poranek w warszawskim Centrum Olimpijskim ogłoszono, że Polacy i Słoweńcy przejmą mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn. Te miały być rozgrywane w Rosji, ale FIVB odebrało Rosjanom prawa do organizacji – oczywiście w ramach kary za agresję putinowskich wojsk na terenie Ukrainy. Nowiną podzielili się premier Mateusz Morawiecki i minister sportu Kamil Bortniczuk.

Polska będzie głównym organizatorem imprezy, na naszych halach rozegrane zostaną mecze grupowe, dwa ćwierćfinały i mecze strefy medalowej. Minister Bortniczuk zapowiedział za pośrednictwem Twittera, że poza „polską” grupą będzie również niespodzianka. Co to oznacza? Serwis WP SportoweFakty uważa, że chodzi o uczestnictwo w turnieju reprezentacji Ukrainy. Oczywiście w miejsce skreślonej przez FIVB Rosji. Ukraińcy spotkania mieliby rozgrywać w Polsce.

Wielki kryzys w Jastrzębskim Węglu. Trener mistrzów Polski Andrea Gardini stracił pracę!

Sebastian Świderski opowiada jak wybierano trenerów siatkarskich reprezentacji

Władze światowej siatkówki jeszcze nic nie potwierdziły, ale informacja w sprawie ma pojawić się w najbliższych dniach. Rosjanie byli wylosowani w grupie A – z Serbią, Tunezją i Portoryko. Szkopuł w tym, że Rosjanie byli w losowaniu rozstawieni z racji bycia gospodarzem turnieju. Ukraina w rankingu FIVB zajmuje dopiero 23. miejsce. To w ewentualnym losowaniu dałoby jej miejsce dopiero w czwartym, czyli ostatnim koszyku. Powtórka losowania jednak jest mało prawdopodobna.

Polacy trafili do grupy C. Zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi, Meksykiem i Bułgarią. Wciąż jednak nie wiadomo, w jakich halach odbędzie się turniej. Termin imprezy pozostaje bez zmian: 26 sierpnia – 11 września.

Cezary Kucharski przekazał rewelacyjne wiadomości. Chodzi o jego zdrowie, to będzie dla niego szczególny czas

Sonda
Czy Rosja powinna zostać wykluczona ze świata sportu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze