Mistrz świata wrócił do Trefla Gdańsk. "To miasto jest dla mnie drugim domem"

2020-06-03 14:17 MC
Mateusz Mika
Autor: Cyfrasport Mateusz Mika

Mateusz Mika znów będzie występował w Treflu Gdańsk. Mistrz świata z 2014 roku wrócił do tego klubu po dwuletniej przerwie. - Bardzo się cieszę, że dla mnie ponownie nastał czas na Gdańsk. To miasto jest dla mnie drugim domem, świetnie mi się tutaj żyje, a z samym klubem jestem naprawdę mocno związany - powiedział.

Mateusz Mika ostatni rok spędził w Indykpolu AZS Olsztyn. Po sezonie postanowił zmienić otoczenie. Jak poinformowano, podpisał roczny kontrakt z Treflem Gdańsk.

Siatkarz wziął psychotropy w klubie nocnym i został zdyskwalifikowany za doping

- Nie mogę się już także doczekać pierwszych treningów z Michałem Winiarskim. W ubiegłym sezonie było widać, że drużyna cieszyła się siatkówką, grała bardzo dobrze, więc bardzo chciałem być też uczestnikiem w tym jego projekcie. Obecnie pracuję indywidualnie zgodnie z planem ustalonym przez Wojtka Bańbułę. Paradoksalnie to, że sezon się wcześniej skończył i ta przerwa jest dłuższa trochę mi pomogło. Czuję, że fizycznie jest ze mną coraz lepiej, robię postępy i jestem na dobrej drodze, by wrócić do dobrej dyspozycji. Liczę na to, że tutaj w Gdańsku się to uda - powiedział Mika.

Australijczyk trenerem Jastrzębskiego Węgla. To jego trzecia przygoda z tym klubem

- Uważam Mikusia za bardzo wartościowego zawodnika, więc cieszę się, że pojawiła się taka możliwość, by dołączył do Trefla. Mateusz bardzo chciał wrócić do Gdańska. Świetnie zna tutaj także sztab szkoleniowy i wie, że w tym klubie może usystematyzować sprawy zdrowotne. Uważam, że jeżeli odbudujemy jego zdrowie, a ta praca już trwa, to może być bardzo cennym graczem. Zresztą wielokrotnie już udowadniał, że jak tylko dobrze się czuł, to był wiodącą postacią w każdym zespole, czy również reprezentacji - stwierdził trener Michał Winiarski.

Dla mistrza świata z 2014 roku będzie to trzecia przygoda z Treflem Gdańsk. Poprzednie miały miejsce w latach 2012-2013 i 2014-2018. Mika w swojej karierze klubowej występował między innymi w Asseco Resovii Rzeszów, Montpellier i Indykpolu AZS Olsztyn.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj