Siatkarze reprezentacji Polski

i

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski w siatkówce

Mistrzostwa świata w siatkówce w Polsce i Słowenii. Co za wiadomość!

2022-04-14 11:07

Wielka chwila dla kibiców siatkówki w Polsce! Planowane na ten rok mistrzostwa świata w Rosji zostały zabrane agresorowi, który najechał na terytorium Ukrainy. Tak poważny wakat przyciągnął wielu zainteresowanych, a ostatecznie Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) zdecydowała się zorganizować światowy czempionat w Polsce i Słowenii!

Mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn w 2022 roku miały odbyć się w Rosji. Wszystko zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni, gdy Władimir Putin zdecydował się zaatakować Ukrainę. Od razu pojawiły się głosy, że w Rosji w najbliższym czasie nie może odbyć się żadna wielka impreza, w tym siatkarski mundial. FIVB zwlekało jednak z decyzją.

Tomaszewski stanowczo o możliwym przejściu Lewandowskiego do Barcelony. Legenda nie ma złudzeń, mowa o Messim

Ale gdy wycofanie z imprezy ogłosiły Polska, Słowenia, Francja i Holandia, siatkarska centrala została postawiona pod ścianą. Niedługo potem pojawił się komunikat o odebraniu Rosji mistrzostw świata i zaczęły się poszukiwania nowych organizatorów. Od początku mówiło się, że turniej może dostać właśnie Polska.

Ojciec Igi Świątek wyjawił brutalną prawdę. Wszystko wisiało na włosku, nie dawał już rady

Świetne wiadomość pojawiła się w czwartek, 14 kwietnia! Jak poinformowało TVP Sport, FIVB zdecydowało się przyznać imprezę Polsce i Słowenii.! Szczegóły imprezy mają zdradzić podczas specjalnej konferencji prasowej minister sportu, Kamil Bortniczuk i prezes PZPS, Sebastian Świderski. Jej początek zaplanowano na 11:00.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze