Reprezentacja Brazylii w siatkówkę

Autor: Newsflare/Tarbouriech Roseline via AP

MŚ w siatkówce: Brazylia nadal bez przegranego seta, emocjonujący mecz z Finlandią

2014-09-06 0:42

Reprezentacja Brazylii zgodnie z planem wygrała z reprezentacją Finlandii 3:0 (27:25, 25:21 i 26:24). Podopieczni Bernardo Rezende musieli się mocno napocić, żeby pokonać rywala, który postawił twarde warunki. Fantastyczne spotkanie rozegrał niezawodny na mundialu w Polsce Lucarelli. "Kanarki" z kompletem punktów prowadzą w grupie B.

Obie drużyny zaprezentowały kibicom zgromadzonym w katowickim Spodku siatkówkę przez duże "S". Nawet najspokojniejsi fani nie mogli narzekać na poziom emocji. Dwa z trzech setów rozstrzygnęły się dopiero po grze na przewagi. W pierwszym i trzecim secie Finowie dwukrotnie mieli piłki setowe, jednak to podopieczni Bernardo Rezende wygrywali wojnę nerwów.

Natalia Siwiec wskazała najprzystojniejszych siatkarzy MŚ [ZDJĘCIA]

W zespole z Ameryki Południowej nie do zatrzymania był Lucaralli, który wyrasta na największą gwiazdę mistrzostw świata. 22-latek brał na siebie ciężar gry w najtrudniejszych momentach meczu. W końcówce spotania zdobył w spektakularny sposób cztery decydujące punkty. To w dużej mierze dzięki przyjmującemu Brazylijczycy mogli dopisać trzy "oczka" do swojego dotychczasowego dorobku na turnieju.

Brazylia - Finlandia 3:0 (27:25, 25:21 i 26:24)

Brazylia: Rezende, Raphael, Vissotto, Wallace, Buiatti, Saatkamp, Sidnei, Carbonera, Lucarelli, Murilo, Fonteles, Mauricio Silva, Da Silva, Felipe Silva.

Finlandia: Tervaportti, Esko, Siltala, Kouki, Sirilla, Sivula, Kunnari, Mi. Oivanen, Szumow, Ma. Oivanen, Ojansivu, Lehtonen, Kerminen, Toivanen

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!