Tore Aleksandersen

i

Autor: Borys Gogulski/Cyfrasport

Smutna informacja

Nie żyje znany siatkarski trener. Prowadził dwa kluby w Polsce, spędził u nas wiele lat

2023-12-06 16:06

Przykre wieści obiegły świat siatkówki. W środę 6 grudnia zmarł Norweg Tore Aleksandersen, trener siatkówki kobiecej, doskonale znany także nad Wisłą. Informację przekazała tego samego dnia na Twitterze siatkarska federacja Finlandii, przypominając, że zmarły prowadził drużynę narodową siatkarek tego kraju w latach 2010–13.

Nie podano przyczyny śmierci 55-latka, informując tylko o tym, że odszedł wyczerpany długą chorobą. Ostatnio prowadził reprezentację Norwegii, ale jest doskonale znany z pracy w wielu klubach kobiecych, między innymi w Niemczech, Turcji, Cyprze, ale także w Polsce. Nasi kibice Tauron Ligi będą go świetnie pamiętać z rodzimych parkietów sprzed kilku lat.

Nogi nam się ugięły po zobaczeniu zdjęć tej siatkarki. Kusi odważnymi zdjęciami

Był wicemistrzem Polski

Między 2012 a 2015 rokiem był szkoleniowcem Impelu Wrocław, gdzie zdobył m.in. wicemistrzostwo Polski (2014) i 3. miejsce w Pucharze Challenge (2014). Potem Norweg przeszedł do BKS Bielsko-Biała i pozostał tam na dwa sezony (2016–18).

Kilka dni przed śmiercią Aleksandersena norweska federacja poinformowała, że trenerowi przyznano tytuł członka honorowego Norweskiego Związku Piłki Siatkowej. Zarząd podjął tę decyzję na posiedzeniu 1 grudnia.

Reprezentant Polski pokazał się u boku zjawiskowej piękności. To ona skradła serce Artura Szalpuka

Przypomniano sukcesy szkoleniowca i to, że był jedną z najbardziej znanych postaci związanych z tą dyscypliną w swoim kraju. „Tore trenował profesjonalne drużyny w całej Europie, zdobywał tytuły w rozgrywkach pucharowych i ligowych na dużą skalę” – napisano w komunikacie związku. „Tore Aleksandersen napisał kilka podręczników na temat pracy trenera, a jego doświadczenie zainspirowało dziesiątki trenerów klubowych w Norwegii i setki sportowców”.

Najnowsze