NIEZWYKŁE wyróżnienie dla gwiazdy reprezentacji Polski. To WIELKI ZASZCZYT [ZDJĘCIE]

2019-11-12 12:14 MD
Piotr Nowakowski
Autor: MARCIN GADOMSKI/SUPER EXPRESS Piotr Nowakowski

Z ogromnym zaszczytem spotkał się środkowy reprezentacji, Piotr Nowakowski. Siatkarz otrzymał od prezydenta Polski, Andrzeja Dudy, Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Sportowiec odebrał wyróżnienie podczas uroczystości zorganizowanej w Pałacu Prezydenckim. Zdjęcie zaprezentował obecny klub 31-latka, Projekt Warszawa.

Odznaczenia dla osób zasłużonych dla społeczeństwa zostały wręczone w dniu Narodowego Święta Niepodległości. Siatkarz otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski już w 2018 roku, po drugiej wygranej w mistrzostwach świata, ale wówczas nie mógł go odebrać. Teraz natomiast cenne wyróżnienie trafiło już w ręce sportowca, a w uzasadnieniu decyzji o jego przyznaniu czytamy, iż został on nadany za "wybitne zasługi dla rozwoju polskiego sportu, za osiągnięcia sportowe oraz promowanie Polski na świecie".

Zdjęciem z uroczystości pochwalił się obecny klub Nowakowskiego, Projekt Warszawa:

Nowakowski występuje w reprezentacji Polski od 2008 roku. Przez ten czas zdobył wygrał m.in. dwukrotnie mistrzostwa świata (2014, 2018), mistrzostwo Europy (2009) oraz Ligę Światową (2012).