Nikola Grbić

i

Autor: Cyfra Sport Nikola Grbić

postanowione

Nikola Grbić może tylko bezradnie rozłożyć ręce. Nic już na to nie poradzi, klamka zapadła. Ta decyzja może położyć się cieniem

2023-03-24 9:40

Pomimo tego, że do najbliższych igrzysk olimpijskich pozostało jeszcze trochę czasu, Nikola Grbić oraz prezesi Plusligi już teraz musieli zastanowić się, jak będzie wyglądał terminarz przyszłorocznych rozgrywek, aby reprezentacja Polski miała jak najwięcej czasu na przygotowanie do imprezy. Niestety, prośby selekcjonera Biało-czerwonych nie zostały wysłuchane, przez co musi się on dostosować do ustalonego terminarza.

Polscy siatkarze przyzwyczaili już swoich fanów do tego, że podczas każdej kolejnej imprezy są w gronie faworytów do wygrania całych rozgrywek i oczekiwania wobec nich zawsze są niezwykle wysokie. Nie inaczej będzie podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, które odbędą się w przyszłym roku. Trener Nikola Grbić już teraz mocno myśli o nadchodzącej imprezie oraz o tym, jak muszą zaprezentować się we Francji Biało-czerwoni, jednak ostatnie decyzje PlusLigi mogą mu nieco pokrzyżować plany. 

Już postanowione. Nikola Grbić może tylko zaakceptować te ustalenia prezesów PlusLigi, klamka zapadła

Już teraz bowiem ustalono, jak będzie wyglądać terminarz kolejnego sezonu PlusLigi i selekcjoner reprezentacji Polski od samego początku nalegał, aby rozgrywki zakończył się odpowiednio wcześnie, dzięki czemu siatkarze mieliby czas na odpoczynek oraz odpowiednie przygotowanie się do igrzysk. Jego prośby nie zostały jednak wysłuchane i według najnowszych ustaleń, sezon zakończy się 27 lub 28 kwietnia. To zdecydowanie później, niż wnioskował Grbić, który teraz może tylko zaakceptować tę decyzję. 

Nikola Grbić może tylko bezradnie rozłożyć ręce. Nic już na to nie poradzi, klamka zapadła. Ta decyzja może położyć się cieniem

Prosiłem, żeby liga kończyła się o tydzień wcześniej, niż postanowiono, ale zdaję sobie sprawę, że w przypadku 16-zespołowej ligi to trudne do zrealizowania. Teraz mogę tylko zaakceptować tę decyzję i przygotować zespół najlepiej, jak potrafię - powiedział w rozmowie z portalem "sport.pl" selekcjoner reprezentacji Polski, który będzie musiał dostosować się do ustalonych przez prezesów PlusLigi terminów. 

Sonda
Czy Nikola Grbić poprowadzi Polaków do wielkich sukcesów?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze