Siatkówka, reprezentacja Polski, siatkarze, drużyna

i

Autor: Piotr Sumara/PZPS Reprezentacja Polski siatkarzy

Heynen wybrał! Znamy skład reprezentacji Polski siatkarzy na igrzyska olimpijskie w Tokio

2021-06-23 20:41

Trener reprezentacji Polski siatkarzy Vital Heynen wyszedł nieco przed szereg i wcześniej niż zapowiadał zdecydował się ogłosić nominacje olimpijskie. Miał poczekać do zakończenia turnieju Ligi Narodów, ale postanowił podać nazwiska po piętnastym meczu fazy zasadniczej, przegranym z Francją 2:3, a przed dwoma ostatnimi starciami o medale LN. Znamy oficjalny skład siatkarskiej reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Tokio 2020.

Krótko po tym jak w środę 23 czerwca – czyli dokładnie miesiąc przed igrzyskami – Biało-Czerwoni ulegli Trójkolorowym po pierwszym w zawodach tie-breaku, Polski Związek Piłki Siatkowej przekazał informację o powołaniach olimpijskich. Co ciekawe, poznaliśmy 11 zamiast 12 nazwisk olimpijczyków, bowiem, jak się okazało, selekcjoner ciągle nie może podjąć decyzji odnośnie do pozycji libero i nie wybrał wciąż pomiędzy faworyzowanym Pawłem Zatorskim a Damianem Wojtaszkiem. Na pozostałych pozycjach było najwyraźniej mniej wątpliwości, a poza tym pewne kadrowe wybory oraz rotacje Heynena podczas meczów Ligi Narodów sygnalizowały już jak może wyglądać dwunastka belgijskiego szkoleniowca na Tokio.

Chcemy w końcu przywieźć z igrzysk złoto

Libero kadry siatkarzy o narzekających ekspertach. „Nie wiedzą, co się dzieje w drużynie” [WIDEO]

Oto KADRA OLIMPIJSKA SIATKARZY na igrzyska Tokio 2020:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek

Przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka

Środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski

Libero: decyzja zostanie podjęta przez trenera kadry za kilka dni

Dwaj gracze – Tomasz Fornal i Norbert Huber – pojadą z drużyną do Japonii, by wziąć udział w okresie przygotowawczym do imprezy, natomiast nie są przewidziani w olimpijskim składzie.

Terminarz gier polskich siatkarzy w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020

Biało-Czerwoni zaczną zmagania olimpijskie 24 lipca 2021 meczem z Iranem. Biało-Czerwoni trafili do grupy A wraz z Japonią, Włochami, Kanadą, Iranem i Wenezuelą. W grupie B zmierzą się: Brazylia, USA, Rosja, Argentyna, Francja i Tunezja. Do ćwierćfinału awansują po cztery najlepsze zespoły z każdej grupy. W 1/4 finału zwycięzca grupy A zmierzy się z czwartą drużyną grupy B, a triumfator z B – z czwartym z A. W przypadku zespołów, które zajęły miejsca 2–3 dojdzie do losowania par ćwierćfinałowych. Ćwierćfinały turnieju siatkarzy odbędą się 3 sierpnia, półfinały 5 sierpnia, a finał i mecz o 3. miejsce 7 sierpnia 2021 r.

Kiedy grają siatkarze w Tokio 2021? (godziny wg czasu polskiego):

24 lipca, 12.40 Polska – Iran

26 lipca, 7.20 Polska – Włochy

28 lipca, 9.25 Polska – Wenezuela

30 lipca, 7.20 Polska – Japonia

1 sierpnia, 2.00 Polska – Kanada

Turniej siatkarski igrzysk 2020 zostanie rozegrany w Ariake Arena – kilkunastotysięcznej hali sportowej w Tokio, oddanej do użytku na początku 2020 roku.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze